Rosolovité vejce



host - 203.93 (?)
21.8.2022 18:34

Snůšku s šikmým dnem jsem jim udělala, tam také snášejí.

Ta slípka je ale můra. Pozorovala jsem ji zvenčí oknem a ona když snese vajíčko, pomalu si stoupá a kouká pod sebe, jestli tam jako fakt je :-). Většinou ho nechá být, ale jak ťapká na místě, povede se jí vajíčko rozbít (má ho opravdu s křehkou skořápkou) a pak vyklove žloutek. Ale je to jak kdy. Nyní v těch vysokých teplotách obě stařenky úplně přestaly snášet. Nesou už jen mladé holky. Uvidíme jak to bude, až se ochladí. 

V každém případě velice děkuji za radu :-). 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 81.144 (?), 6.8.2022 11:25

Málo vápníku nebo nedostatečná schopnost ho příjmout. Udelejte jim snůšku, aby se vejce odkutálelo, at za tu dobrotu máte aspon nějakou odměnu a nemusíte jen krmit a vejce vyklované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 6.8.2022 13:38

Tak ta řešená slípka má prý 5 let. To, že ještě snáší-byť nekvalitní vejce, je možno přikládat dobré péči. Mnou navržená izolace té odrbané-možná i ti chovatelkou vylučovaní čmelíci jsou ve hře- by měla sloužit k ochraně ostatních opeřenců, oční a ušní kontakt bych jim navzájem umožnil-nejsem necitelnýwink, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 203.93 (?), 21.8.2022 18:34

Snůšku s šikmým dnem jsem jim udělala, tam také snášejí.

Ta slípka je ale můra. Pozorovala jsem ji zvenčí oknem a ona když snese vajíčko, pomalu si stoupá a kouká pod sebe, jestli tam jako fakt je :-). Většinou ho nechá být, ale jak ťapká na místě, povede se jí vajíčko rozbít (má ho opravdu s křehkou skořápkou) a pak vyklove žloutek. Ale je to jak kdy. Nyní v těch vysokých teplotách obě stařenky úplně přestaly snášet. Nesou už jen mladé holky. Uvidíme jak to bude, až se ochladí. 

V každém případě velice děkuji za radu :-). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 22.8.2022 11:17

Ta šikmina je fajn pro mladší slepice v kondici, ale spíš pro lidi, kterým více záleží na výtěžnosti z chovu. Dámu v letech bych takovými novotami netrápil, za A už by byla na obláčku, nebo za B by si užívala oddělený výměnek bez zkosené nosné plochy. Že se se zájmem podívá na své mimi, a pokud je ono vadné, tak ho uklidí-to svědčí o jejím intelektu, živiny takto přijaté jí prodlužují život víc, než sebelépe sestavená krmná dávkaenlightened! P.S.:Je normální, že slepice v domácím chovu nenesou za temných, mrazivých, ale i horkých časů, naopak jaro a jeho napodobitel -podzim jsou vejcodárná období, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 203.93 (?), 6.2.2023 11:30

Přidávám poslední příspěvek - hlavně pro vás pane SPCH. 

Slepičkám snášecí šikmina naprosto vyhovuje, zvykly si na ni i ty staré. 

Všechny slépky na podzim přepeřovaly, takže nenesly. Vypadaly chuděry jak jehelníček. Nyní jsou krásně opeřené, mají dokonale vybarvené lesklé peří. Všechny čtyři nesou! I ty staré důchodkyně. Koupila jsem jim vitamíny do žrádla a pravidelně dostávají rozdrcené skořápky. Jako odměnu dostávají sušené moučné červy. Vajíčko rosolovité se slabou skořápkou je dávnou minulostí. Kropenatá slepička nese obden vajíčko v krásné pevné skořápce. A to těm dvěma důchodkyním je šest!!! let. Mladé bílé slepičky nesou denně krásné bílé vajíčko. 

Dle mého byl problém v tom, že se o staré slepičky původní majitelka vůbec nestarala. Byla to líná osoba. která holkám nehodila ani hrst pšenice. Co si na udusaném dvorku našly, to měly...

U mě slépky dožijí v klidu a hojnosti, protože si to zaslouží. 

Tedy pokud nám ti vládní dementi nezakážou domácí chov úplně...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 203.93 (?), 22.9.2022 19:30

Tak jsem pro jistotu zakoupila křemelinu. Slepičky v ní pořádně vyprášila a poprášila celý kurník. Nikdy tam sice žádný hmyz nebyl, ale jistota je jistota.

Slepička opelichanka během měsíce krásně dorostla peřím, ale pro změnu pod sebe začala stahovat poukladky a kvokat - že prý budou kuřátka. smileyNo, po 14 dnech kvokání dostala na jeden den studenou lázeň a rychle jí to přešlo.  A ta druhá důchodkyně začala přepeřovat, vypadá jak jehelníček. Prostě je s holkama sranda. 

Nové slépky jsou pořád stejné. Krom té, co přepeřuje všechny nesou každý den vajíčko. Díky vápníku a minerálům se vyladila i skořápka staré slepičky - opelichanky. Takže mohu říct, že mi holky dělají jen samou radost. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 203.93 (?), 7.2.2023 14:03

Tak už i tady je cenzura...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika