Kuřice se chovají divně



host - 146.193 (?)
5.5.2012 7:44

No, mohu vás uklidnit, kuřice na hřad nevlezou, možná až tak za měsíc až dva. Já mám pro ně papírové krabice (vypadají jako kukaně) ve vnitř seno (které denně čistím). Oni si tam na noc zalezou a zahřívají se - někfy se směju jak jsou tam ty nový namačkaný. Ale potom postupně jak rostou, tak se na ty hřady dostávají. Kurníček mám větší, takže ty krabice tam mohu mít. Starý seděj na hřadu, mladý v krabici:-))) Ona jim to dá sama příroda. Nic je nemusíte učit. Mám zkušenost. Oni tam vylezou sami. A pokud ani po dvou měsísích ne, tak je tam prostě jeden nebo 3 dny po sobě, vždy večer (vytahekte je z krabic) a naskládejte na hřady, ono jim to dojde:-))). Dřív to nemá cenu. Já říkám, to je jako učit dítě na nočník...:-))).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 139.21 (?), 6.4.2012 22:37, zobrazeno: 18509x

Dobrý den, mám 10týdení kuřice.Za celý týden, co je mám, si ještě ani jednou nevlezli na hřad. Spí všechny, a je jich je 8,v jedné krabici, kterou tam mají připravenou jako hnízdo.Mám s tím něco dělat, nebo se samy naučí spát na hřadu, až dorostou?Děkuji za odpověď. Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.1 (?), 7.4.2012 8:02

Dobrý den, já jsem si pořizovala kuřice loni a měla jsem s nimi ten stejný problém - 10 slepiček si vlezlo do 2hnízd na snášení. Můj taťka mi radil dávat je po jedné na hřad. Já jsem odmítla jim dělat "vrchní pipku", takže jsem je večer (když se stmívalo), vyhodila z hnízda a oni se odkláčely sednout na hřad. Samy se to naučily po více než měsíci. Radost z nových slepiček a hodně vajíček přeje Vašková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 7.4.2012 9:40

nechte je klidně tak, když se vám bude chtít, dejte jich pár na hřadu, ostatní to okoukají a přilezou.Jinak si to samy objeví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.6 (?), 7.4.2012 17:25

tak my máme slepice od tohoto úterý a hned ten první den jse jich pár dali na hřad..ve středu jsem otevřela kurník a už tam jedna seděla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.5 (?), 15.4.2012 20:44

A co kdybste vy všichni, co jste si teď nově pořídili mladé kuřice a stěžujete si že se nechovají podle vašich představ, hnízda na čas odstranili nebo uzavřeli, kuřicím nezbude než vyhledat hřady, na to vemte jed.  Žebříčky také není nutné mít, i slepice, která nikdy nelétala, má docela dobrý odhad vyskočit na hřad.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.193 (?), 5.5.2012 7:44

No, mohu vás uklidnit, kuřice na hřad nevlezou, možná až tak za měsíc až dva. Já mám pro ně papírové krabice (vypadají jako kukaně) ve vnitř seno (které denně čistím). Oni si tam na noc zalezou a zahřívají se - někfy se směju jak jsou tam ty nový namačkaný. Ale potom postupně jak rostou, tak se na ty hřady dostávají. Kurníček mám větší, takže ty krabice tam mohu mít. Starý seděj na hřadu, mladý v krabici:-))) Ona jim to dá sama příroda. Nic je nemusíte učit. Mám zkušenost. Oni tam vylezou sami. A pokud ani po dvou měsísích ne, tak je tam prostě jeden nebo 3 dny po sobě, vždy večer (vytahekte je z krabic) a naskládejte na hřady, ono jim to dojde:-))). Dřív to nemá cenu. Já říkám, to je jako učit dítě na nočník...:-))).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.240 (?), 17.7.2012 21:44

jsem chovatelka začátečnice, 12 týdenní pipky jsem si pořídila na začátku prázdnin, přečetla jsem kvantum informací, postřehů, návodů z tohodle i jiných webů, ty moje se naučily spát na hřadu do 3 dnů. Dobrá rada nad zlato - je třeba jim dočasně odstranit hnízda (k nelibosti mého syna, který hnízda 14 dnů vystýlal sesbíranými stébly z louky našich sousedů) - nezbylo jim než si vyletět na hřad. přeju hodně radosti ze slepičí plodnosti...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika