Kurice nechteji do kurniku



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
30.9.2019 8:01

¨Tak co porad nechodi? Me jedna ze trech ano, dve sundavam kazdy vecer ze stromu. Tedy ony by sly, ale ty stary je nechteji pustit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Simona.C - (3) - 14.187 (?), 22.9.2019 8:18, zobrazeno: 11648x
Dobry den.Moc prosim o radu.Poridila jsem tri nove kurice k dvoum starym slepicim.Kurnik maji novy cisty se snazkami a hradla.Ale ty tri mlade nechteji uvnitr spat.Coz mi dela starosti vzhledem k tomu ze uz se blizi zima nerada bych aby se to stalo pravidlem prespavani venku.Zkousela jsem je zavirat na noc par dnu a kdyz jsem vynechala pokazde spaly venku.Mam je teprv tyden ale dela mi to starosti.Predem dekuji za veskere rady s pozdravem Simona
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 22.9.2019 10:16

Zdravím, je dobré kuřice nechat cca týden v kurníku zavřené, at' si na něj zvyknou.Také jsem to tak dělal.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.2 (?), 22.9.2019 12:52

A jak se naučily chodit do nového k.ty staré? Neklovou ty mladé? Není kurník malý? Jak jsou situovány hřady-sedí ty staré hned zkraje-cosi, jako pověstná žába na prameni-tak, že se novicky přes ně prostě dál nedostanou. Slepice jinak na noc nezavíráte? U Vás nehrozí útok šelmiček???...cool SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Simona.C - (3) - 27.134 (?), 22.9.2019 17:50
Dobry den.Starsi si vlezly samy vpodstate hned ten vecer co jsme jim ho daly.Kurnik maly neni podle me.Ano klovou ty mlade proto jsem vzala tri ty kurice cetla jsem ze je to lepsi.Hrady jsou vzadu kurniku a po prave strane jsou dve snasky.Fotka mi sem nejde dat.Slipky zatim nezaviram... sousedka ma slepic 30 a spi vpodstate ve stromech a nezanamelnala jsem zadny utok jsem s ni v kontaktu.Okolo kurniku mam volieru s pletivem i na strope.Nicmene ted jak od vas ctu tu 'zabu na prameni' tak pravda je ze ty starsi takle spi... tak mozna je to tim.Nicmene mile rada to holkam predelam..hlavne aby jim bylo dobre :-) dekuju za dotazy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 23.9.2019 7:10

Simono, to, že je kurník ve voliéře je fajn-snad jsou otvory v pletivu tak malé, aby jimi neprolezla ani lasička a přechod k podlaze bez možnosti podhrabání? O nezkušenosti ml.kuřic-jaký mají věk? Kde žily původně-typ odchovu? Že ty sousedouc pipeny nocují na stromech naznačuje, že se v minulosti setkaly s hrůzou spojenou s napadením a vražděním v kurníku+asi je ten plný čmelíků...?cool-byť se v něm může často uklízet! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Simona.C - (3) - 27.134 (?), 22.9.2019 18:02
Jeste bych rada dodala ze ty mlade ani nenapadlo do toho kurniku nalezt...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 30.9.2019 8:01

¨Tak co porad nechodi? Me jedna ze trech ano, dve sundavam kazdy vecer ze stromu. Tedy ony by sly, ale ty stary je nechteji pustit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.2 (?), 30.9.2019 11:34

Kutilovi-nejde nějak zabránit těm ptákům, aby se na strom nedostaly? Viděl jsem nedávno dokument na ČT o obecním chovu slepic ve voliéře na travnaté ploše na sídlišti-snad v Ostravě- lidé jim mají nosit zbytky, dotazovaný klouček prý donese slupku od banánucool..., že si pak mohou odnést vajíčkaenlightened! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 30.9.2019 11:59

Jasne ze by to slo, treba zastrihnout kridla, ale ja to nedelam. Ony se to nakonec nauci, kdyz se to naucila ta prvni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 16.56 (?), 3.10.2019 12:34

U pěti v létě narozených kuřat jsem měla také tento problém. Poradím, jak jsem to vyřešila já. Když všechny slepice i s kohoutem byly na hřadu a odrostlá kuřata ještě venku, šla jsem po dvorku a dvakrát tleskla, chvilku nic a zase dvojí tlesknutí, přičemž jsem je z povzdálí s tímto dvojím tlesknutím naháněla ke vchodu do chléva. Pak jsem za nimi zavřela dveře. Je fakt, že jsem takto postupovala víc jak týden, než stačilo jen se projít s dvojím potleskáváním po dvoře, aby si to mašírovaly ke chlévu. Teď už jen kontroluji, zda sedí řádně na hřadu. Do chléva však chodí tehdy, až když jsou ostatní slepice s kohoutem usazeni. Toto dvojí potlekávání funguje bezvadně i když se mi ta kuřata zatoulají za dům do velké zahrady. Okamžitě peláší do dvora. Zkuste to, snad budete mít úspěch. Sice mi můj bratr vždycky se smíchem říká, že bych mohla s mými slepicemi vystupovat v cirkusu, ale je to tím, že slepice nejsou tak hloupé, jak se o nich říká :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika