Krmení slepic v zimě



host - 48.211 (?)
4.1.2015 13:05

Mají tam úplnou tmu, když je večer zavřu. Tak že nevidísad

Je jich 5 na 2 hnízda.Jsou na podzim koupené 20 ti týdenní.Kurník jsem dělali podle návrhu z Receptáře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 157.239 (?), 3.1.2015 20:14

Možností je víc-staré, nemocné, bolavé slepičky, zima, průvan v kurníku, nebo v neposlední řadě špatný žebřík-výška, sklon, nevhodný tvar a průměr bidla. Taky dostupnost jednotlivých hnízd se pochopitelně odrazí v četnosti jejich užití. Jaké máte v kurníku světelné podmínky- vidí Vaše pipeny, kam kráčí?enlightened Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.211 (?), 4.1.2015 13:05

Mají tam úplnou tmu, když je večer zavřu. Tak že nevidísad

Je jich 5 na 2 hnízda.Jsou na podzim koupené 20 ti týdenní.Kurník jsem dělali podle návrhu z Receptáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.1.2015 13:21

enlightened-takže zde bude jádro pudla! To nemají ani okýnko? Pokud ano, pomůže vylíčit stěny na bílo. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 15.1.2015 14:39

Je to tmou, přestěhovali jsme nezateplený kurník do chléva. Vloni byl pod oknem a do okénka kurníčku tak šlo světlo. Letos jsme ho esteticky šoupli do rohu a slepice nešly na hřad, seděly dole v pilinách a navíc si hledaly nějaký jiný ložument. Posunutí kurníku k oknu okamžitě zafungovalo, skáčou na hřad. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.207 (?), 15.1.2015 15:29

Ložument - to je pěkný, ten výraz neznám. My jsme kurník připojili za starý špejchárek. Slepice přez něj musí projít, aby se do kurníku dostaly. Chtěli jsme jim zajistit větší prostor, kde se můžou schovat před deštěm. Také jsme brzy nahradili několik prken komůrkovým polykarbonátem. Prostě tam byla tma a to se slepicím moc nelíbilo. Do kurníku vlezly, ale ustlaly si kde je napadlo. Už je to v pořádku. Ze špejchárku si udělaly popeliště a stejně jsou pořád raději na zahradě i když prší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.220 (?), 5.12.2019 11:10

smiley ahojky asi ano taky mám slepičky a okna jsem jim zadělala aby je nebudilo světlo a hned druhý den sundavala jelikož nebyli na hřadu a fakt mají v kurníku tři okna a na hřadu sedí obráceně jakoby se hlídaly před nebezpečím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 5.12.2019 13:59

Čtu to opakovaně, ale moudrý z toho nejsem-proč jste nechtěla, aby se slepice budily se světlem? Ta tři okna-jak velkou plochu zabírají, na kterou-které světové strany směřují? Bývají otevřená-či jak jinak řešíte větrání? Ty hřady máte spádované-na kterou stranu? Jaký mají bidla profil-kulatý, čtveratý, obdélníkový, hrany ostré, nebo stržené...? Se zájmem SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.40 (?), 25.4.2020 14:44

Dobrý den.

Rozšířila jsem chov slepiček. Z 10 na 16+kohouta/toho jsem měla/.

Chtěla bych vědět, kolik mám dávat množsví krmení. Např.kolik pšenice na den, pro toto množství.Nebo kolik namočených rohlíků apod., aby se moc nepřekrmovaly a netloustly.Mají velký výběh se zeleným. Stále k dispozici šrot, který míchám 3:1 s kukuřičným šrotem a dávám do toho rozdrcenné skořápky. Krmím hlavně ráno, ale nevím to množství.Kolik je např na jednu slepici gramů pšenice potřeba.Když k nim přijdu, hned se kem mně hrnou a čekají, že jim něco dám.Tak si myslím, že mají hlad, ale ve finále, když jim něco hodím, tak o to moc elký zájem nemají.

Tak spíše prosím orientačně, pokud někdo bude vědět.

Děkuji moc hanule

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 26.4.2020 9:42

Tak asi o polovinu víc než doposud. Šrotem myslíte co-obilný, nebo mix-včetně živočišné složkycool-slepice jsou všežravé-tak ať se Vám nepustí do vajec nebo dokonce jedna do druhé, třetí, čtvrté...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.228 (?), 26.4.2020 14:07

Slepice se krmí ad libitum, tzn., že musí dostat tolik, kolik sežerou. Přes den by jim po krmení měly zůstat malé zbytky, až k večeru by mělo být vše dožráno. To je třeba vypozorovat a podle toho se řídit. Nějaké odvažování nebo odměřování postrádá smysl, když nevíte, kolik toho najdou ve výběhu, zda jsou všechny snášející, nebo některé nenesou a jen žerou. Když byste chtěli krmit jen obilím, tak by výběh musel být opravdu veliký, zatravněný, jinak jim bude chybět živočišná složka v potravě. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika