Kohout a co teď?



host - 245.108 (?)
20.1.2018 8:16

pokud na vás útočí kohout, hlavně ho nesmíte kopnout nebo zkoušet odrážet nějakým klackem, situaci jen zhoršujete. Pokud mu nechcete useknout hlavu a udělat vynikající omáčku, zkuste ho chytit do rukou a několikrát s ním pořádně zatočte, tolik, aby se po puštění motal. Sice to zní legračně, ale funguje to, nechá vás pak na pokoji. Nejlepší je tohle udělat co nejdřív, než si vás zafixuje jako terč, pak stačí ho chytit a zatočit třeba jen jednou, jestli už si zvykl útočit, budete to muset párkrát zopakovat. Hlavně po něm už nevyrážejte nohama i když to svádí, kohout vás pak bere jako soupeře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 5.13 (?), 22.5.2016 8:02

Tak tohle se mi stalo taky. Rok byl v pohodě ale asi před měsícem najednou bez jediného důvodu na mně zaútočil a hned 3x ovšem se zlou se potázal protože přesně 5 minut po útoku jsem mu hned useknul hlavu. naštěstí jsem měl jiného(toho jsem musel mít jinde protože tamten ho nenechal ani najíst) bezvadně ochočeného a ten teď kraluje všem 17 slepicím a je to paráda protože když k nim příjdu krmit tak je první kdo se příjde pomazlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 36.69 (?), 1.5.2017 16:08

Tak kohoutek už má za účelem odstranění útočnosti celkem 13 slepiček. Různých. Vylíhl se s 5 slepičkama z vajec vyměněných se sousedem, kvočna - černá moravie byla vzorná. Kromě jeho útočnosti se objevil další problém. V celém hejnu má pouze 3 favoritky a to ony původní 3 černé morávie, ostatních si buď nevšímá, nebo je dokonce i klove. Nejhůře se chová ke kropenatým moráviím, které jsem koupila 4 najednou. Z těch kropenek, které byly na dvorku nejdřív v ohrádce byl úplně paf nejen kohout, ale i slepice. Z ohrádky na ně hledělo nebojácné kropenaté cosi se 4 hlavama. Už jsou tady několik měsíců a kohout je klove i při krmení. Krátce na to jsem dokoupila bílé sussexky, jsou ignorovány rovněž. A to se mu, na rozdíl od kropenek, předpokládám že vlichocují tak, že mu ozobávají ty dlouhé rousy pod zobákem. Líbí se mu to asi, neprotestuje, neodhání je od krmení, ale přízeň věnuje jen nejstarším 3 černým moráviím. Že to není normální? Kvůli jeho útočnosti mám 13 slepic, ač by mi stačilo max.5 a on tohle :-(((A útočný je dál a nevypočitatelně, někdy jo a někdy ne. Jako kohout asi stojí za houby ale velmi zmohutněl a je nádherný fešák. Co s tím, milí rádce, co teď?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 1.5.2017 17:15

rozosmiali ste ma! tiež mám doma približne toľko sliepok, niektoré má kohut rád, iné ignoruje. to je ako v bežnom živote so ženami :) tiež je agresívny, mama sa ho bojí, nemecký ovčiak tiež!!! keď zaútočil na mňa, tak som mal po rúke prútik, šlahol som mu cez hlavu (áno, som sadistu a slobodu útočných kohútov na mňa), kohút sa začal gúľať, skákať, také tie "predsmrtné tančeky" ako ked kohút stratí hlavu v dôsledku kontaktu so sekerou. tak som ho nechal tak, išiel domov dať variť vodu a mame povedať, že kohút už videl svetlo na konci tunela a už je zrejme v nebíčku :D mama mi vynadala, že máme plný mraziak. išiel som von a kohút na mňa zazeral ako by som mu dal po hlave, ale už nebol agresívny, útočný. úplne zlatý kohút. výskumom som zistil, že dlhodobá pamäť o tejto zvery trvá cca rok, lebo opäť začal byť útočný, tak keď bude príležitosť, tak zase sa budeme spolu hrať na vláčik, svetlo a tunel :) nechcem vás nahovárať na túto metódu, u mňa zaberá :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.188 (?), 14.1.2018 9:55

. Dnes jsem četl o kohoutech. Ikdyž jsem (i po třech letech) začátečník. Přece jenom jsem získal jeden postřech(skušenost) o kohoutech.  Měl jsem 15 slepiček a jednoho zuřívého kohouta PEPINA.. Napadal mně mou ženu dospělého syna středne velkého psa i prase,  K slepičkám byl však pozorný, ba naopak. Když dostali nažrat sám zůstaval v pozadí, aby se slepice nažrali a až nakonec on. Soused mi daroval kohoutka s tím že mám málo kohoutů. Kohoutka jsem přidal, spočátku byl klid. Pozděli se však děli krvavé bytvy a Pepíno napadal nadále vše a i mladeho kohoutka. Napadlo mně ho přívázat tak aby měl stín, vodu i žrádlo aby si mladí kohoutek odpočal a já získal čas a něco provedl.. Tak jsem učinul po tři dni. Pepino si zvykl že kolem něho chodíme i kohoutek. Po třech dnech jsem ho již nepřivázal. A Pepíno se ne jenom sklidnil ale ze všema zkamarádil. Dneska příjde i sám, nechá se i pohladit.

Neříkám tak to dělejte. Je to jenom má skušenost s kohoutem Pepinem. Dnes už ani po slepičkách neskáče no nechavam ho protože se mi zdá že slepičky i nový kohoutek jsou klidnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 15.1.2018 6:37

Hezky cteni. Ja mam druheho kohouta. Prvni byl agresivni, napadl i zenu, ze se k nemu bala chodit. Na me si netroufl, jak po me jednou sel dostal kopanec, ze se zvedal ze zad. Na hruby pytel hruba zaplata. Pak kolem me chodil obloukem. Slipky ale obskakoval zdatne. Ted mame hodneho kohouta, ale mam dojem ze to obskakovani trochu flaka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.108 (?), 20.1.2018 8:16

pokud na vás útočí kohout, hlavně ho nesmíte kopnout nebo zkoušet odrážet nějakým klackem, situaci jen zhoršujete. Pokud mu nechcete useknout hlavu a udělat vynikající omáčku, zkuste ho chytit do rukou a několikrát s ním pořádně zatočte, tolik, aby se po puštění motal. Sice to zní legračně, ale funguje to, nechá vás pak na pokoji. Nejlepší je tohle udělat co nejdřív, než si vás zafixuje jako terč, pak stačí ho chytit a zatočit třeba jen jednou, jestli už si zvykl útočit, budete to muset párkrát zopakovat. Hlavně po něm už nevyrážejte nohama i když to svádí, kohout vás pak bere jako soupeře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.5 (?), 14.7.2018 17:52

Pokud chcete mirne utoceni kohouta resit sestrihem letek, tak to udelejte jen na jedne strane. Mela jsem utocneho kohouta, sel i na hlavu a byl nebezpecny. Pockal, az se sehnu - a uz jsem ho mela ve vlasech. Mrcha. Pritom, kdyz jsem ho chytla, tak rval uzkosti jako male dite, velmi zvlastni. Poradili mi, zastrihnout letky a ocas, ze ztrati sebeduveru. Zastrihla jsem, ale nepomohlo to, nebot jsem to udelala na obou stranach stejne a kohout si zvykl a nedostatek napravil silnejsi praci. Utocny byl porad a tak sel pryc. Dalsi kohoutek Wyandotek byl zlaty, slepickam daval zobat ze zobaclu, z ruky zral jemne, no zlato. Ted mam kohoutka, tez Wyandotka - a bohuzel je to macho a zkousel utocit. Sel jen po nohach, nikdy vysoko. Tak jsem mu zastrihla letku jen na jedne strane a pozdeji jeste vystrihala na te strane pera na preskacku, tak je mel nejen kratka, ale i mezi nimi mezery. Zcela ztratil sebeduveru - zkousi kridla mavanim na miste, na bydilko vyskakuje opatrne a dolu sleza bidlo po bidlu, protoze na zem dopada docela tvrde. A neutoci, jen se zle na me diva. Ale to je v pohode.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 14.7.2018 18:32

Fajn, jen nezapomeňte-jednou přepeří! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika