Jak naučit slepice hřadovat



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
2.9.2014 11:29

Ahoj ve spolek - jen krátce k problematice hřadování - pro všechny druhy ptáků jsou pro hřadování ideální různé průměry, aby si mohly vybrat nejpohodlnější pozici a aby běháky nebyly stále ve stejné poloze.

Bidla se nedoporučují z kulatiny a z tvrdého dřeva.

Vhodné je naopak použít střeší lať se sraženými hranami (naplocho 6x4cm) nebo je možno použít přírodní větve obdobného průměru dle plemene slepice. Větev nechat i s kůrou. 

Ať se daří. Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 190.105 (?), 22.8.2014 12:56

Snažím se je pozorovat a zjistit o co jde, nevím. Teď to zase vypadá, že ty 2 slepičky, co se rvou, jsou špatně přijímány ostatními. Všimla jsem si, že už několikrát zůstávají před kurníkem a nechtějí do něj. Včera jsem je do něj zahnala a zase se vracely zpátky. Jsou to zrovna ty 2, co nehřadují a sedí spolu v 1 hnízdě. Rvou se spolu jako psi a pak spí spolu v 1 hnízdě. Včera když jsem je zavřela a počítala, jestli jsou všechny, tak jsem viděla, jak kohoutek do nich ze zhora z hřadu klove. A pak se pustil do ostatních slepic na hřadu, rval se s nimi, všechny vyházel z hřadu, slepice lítaly a nevěděly, kam se schovat, bály se znovu na hřad, byly vyděšené. Dneska ráno jsem je pustila ven a 1 slepičku z těch dvou, co spí spolu v hnízdě, rvou se, a je nejčervenější, kohoutek proháněl, kdyby ji chytil, tak jí snad rozcupuje. Asi se snaží na ně už skákat, ale zdá se mi, že na to jde tedy dost drsně.

Výběh počítám ještě zvětšit, ale chtěla jsem, aby si postupně zvykali na větší prostor, nebáli se v něm a uměli se sami vracet do kurníku. Věděli, kde mají bydlení a potravu. Což jediné snad docela funguje. Kdybych je rovnou pustila, a neuměli by se vracet, nevím, jak bych je tu honila. Navíc je čeká ještě přesun na místo, kde budou přes zimu, takže bude jednodušší je na to učit z ne tak velkého výběhu.

I když mají teď víc prostoru, stejně jsou pořád blízko sebe. Běhají za kohoutkem, kohoutek vyjde do většího výběhu, slepice všeho nechají a sprintují za ním, pak se třeba trošinku rozptýlí, ale jakmile se 1 z nich nebo kohoutek vrátí ke kurníku, tak zase všechny honem za ním. Když odpočívají, tak všichni spolu.

Koupila jsem jim tu směs pro kuřice, takže by snad měli mít dost vitamínů, minerálů, živin. Občas jim ze šrotů namíchám vlastní směs. Dostávají kosti, těstoviny, rýži, brambory, luštěniny, namočený chleba a rohlíky, tvaroh, jogurt, zeleninu, ovoce, pšenici. Sbíráme jim vajíčka mravenců, i když ty už poslení dobou moc nechtějí. Před dvěmi dny jsem jim šla nasbírat ty slimáky, našla jsem sice jen jednoho, ale slepice si ho ani nevšimly, šly radši na švestky. To samé se žížalami. Koukaly na ně, jedna se do nich pustila, nějkolik jich snědla, a odešly do výběhu a nechaly je tam. Včera jsem jim je nasbírala znovu, taky je moc nebaštily, nechaly je. Dneska jsem jim dala trochu kočičí konzervy, ta jim chutnala moc. Nemyslím si, že by měly málo zdrojů bílkovin, ale mohu se mýlit, co já vím, kolik jich potřebují.

Je to s nimi jak na houpačce, jeden den se zdá, že už je to dobrý, všechno jde, jak má, druhý den úplný opak. indecision Snad to bude už jen lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.105 (?), 25.8.2014 20:34

Tak to asi vypadá, že tím "problémem" je 1 slepička, ta nejčervenější. Zřejmě má nejhorší postavení v hejně, vyhánějí ji, a to jak ostatní slepičky tak kohoutek. Jediná nemá místo na hřadu, i když by tam chtěla a místo tam je, a každý večer jediná není v kurníku, ale pobíhá před ním a nechce do něj. Ostatní ji klovou a tak je klove taky.  

Možná je to podobné jako s Vaší Růžovkou.

Mějte se pěkně. Doufám, že je u vás všechno v pořádku. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 30.8.2014 18:55

Vůbec nevím co s tím.

S naší Růžovkou to nebylo zase tak složité, hodně jsem se jí věnovala, několikrát denně jsem si jí brala na klín a hladila, kolikrát takhle usnula. Dávala jsem jí na hřad, ostatní holky jsem napomínala a také je všechny průběžně přes den chodila pohladit, "podrbat křidýlka", samozřejmě i na dobrou noc a pak prostě Růžovka dospěla a udělala si pořádek.

U nás se to zdá dobré, viroza ještě není úplně za námi, ale jsou to snad už jen dozvuky. Holky baští dobře, tak uvidímesmiley.

Moc Vám přeji, aby se to i u Vás urovnalo a bylo v nejlepším pořádkusmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 2.9.2014 11:29

Ahoj ve spolek - jen krátce k problematice hřadování - pro všechny druhy ptáků jsou pro hřadování ideální různé průměry, aby si mohly vybrat nejpohodlnější pozici a aby běháky nebyly stále ve stejné poloze.

Bidla se nedoporučují z kulatiny a z tvrdého dřeva.

Vhodné je naopak použít střeší lať se sraženými hranami (naplocho 6x4cm) nebo je možno použít přírodní větve obdobného průměru dle plemene slepice. Větev nechat i s kůrou. 

Ať se daří. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.145 (?), 30.9.2014 11:39

I já jsem měl stím hřadováním u slepiček problémy které jsem vyřešil až jsem se dočet že hřady mužou bý také široké na kterých slepičky nedostávají křeče do pařátů tak jsem přišrouboval na hřady 10cm prkna a do týdne tam bylo všech deset slepiček i s kohoutkem a připadá mi že se jim to líbí. Jinak slepičky jsou chytré a učí se rychle učil jsem je lizt do kurníku po žebříčku spaly venku po pár drezurovacých hodin už se jim to líbí a chodí sem tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.130 (?), 5.10.2014 23:02

Zdravím chovatele pipek. winkNáhodou jsem objevila tuto diskusi. Zrovna dnes jsem nainstalovala v kurníku hřadla, která byla prozatím sundaná. V kurníku jsou kuřata, která nejdříve spala namačkaná v jedné kukani. To jim jako malým vyhovuje. Teď mají 4 měsíce, jsou to mladé kuřičky a nastala změna v chování. Takže jsem zavěsila hřadla z větví ořešáku, průměr tak 9cm, večer jsem jim je ukázala, a když jsem je šla teď kontrolovat, tak všechny kuřičky seděly na hřadlech. Spokojeně chrápaly. Slepice jsou vlašky a araukany.enlightened A minulý týden jsem se rozhodla, že už budou chodit z kurníku a do kurníku po žebříku, a ne dveřma pro mě. Ráno vyšly otvorem, a večer věděly, kudy zpět. Jen jedna trochu váhala, možná trpí akrofobií. Tu jsem trošku žďuchla... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.92 (?), 11.11.2018 23:51
Dobrý den, narazila jsem na dotaz až nyní, takže, Lenko, Vám rada už nic platná nebude, ale třeba pomůže někomu jinému, kdo má stejný problém. Pokaždé, když koupíme nové kuřice, dělají totéž. Namačkají se pod trusný stůl. Manžel je se slovy "jdu uložit holky" vysadí jednu po druhé na hřad. Je třeba, aby se už stmívalo, ale nebyla úplná tma. Když je moc světlo, seskakují, když je tma, panikaří při chytání, protože ve tmě se špatně "loví" pod stolem.Stačí pár dní a postupně už tam lezou samy. Většinou to netrvá ani týden. Helena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika