Jak naučit slepice do kurníku



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
29.1.2020 8:50

Ja je chytam az za tmy, vetsinou se nekam do vysky samy instinktivne nastavi a pak je nastrkam do kurniku rucne. Bez stresu pro ne i kohouta. Za par dni budou vedet kam patri

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 14.9 (?), 3.4.2017 21:08, zobrazeno: 19663x

Dobrý večer,

v pátek jsme si dovezli slepičky. 16-20týdnů staré. 

zatím bojujeme s večerním odchodem do kurníku. Většina se jich schová za nádrž, tak je přenesu do kurníku, ale tři začaly večer před setměním zdrhat k sousedům. Přistřihli jsme jim křídlo, ale zdrhají dál. Já mám snad místo slepic spidermany :D, ony po pletivě normálně šplhají, až se dostanou k sousedovi. Dnes jsme je celý den nechali v kurníku. 

Už přesně poznám, že slepice zdrhne. začne se stmívat, má jít do kurníku a ona si stoupne k pletivu, začne kvokat jako blázen a pak vystartuje a zdrhá, usídlí se v keři u sousedů. 

Jak ty naše holky naučit, aby šly večer do kurníku? Nebo je trpělivě večer přenášet a čekat? A co s těmi co večer kvokají a zdrhají?

díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.4.2017 0:22

skúste ich naháňať do kurníka trochu skôr, ešte pred tým ako idú ku susedovi. ja to robím tak, že sliepky naženiem pred kurín, každú chytím, položím na rebrík do kurína a rukami ju pridržujem, resp. tlačím hore, aby išla sama. veľmi sa im nechce. do týždňa sa to zvyknú naučiť a chodia samé :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.193 (?), 29.1.2020 8:28
Moje kuřata mají 4 měsíce a furt do kurníku nechcou chodit. Když je chytám tak na mě vylétne kohout a klove mně. Jak je tedy mám naučit chodit do kurníku? Mám jim zaterasit vchod kam chodí večer místo do kurníku? Jak si mám u kohouta zařídit že mám vyšší postavení? Mám jim ten žebřík přestavět? Například přidat mezischodky? Nebo mám ten žebřík podložit aby nebyl moc strmí? PS: mám hedvábnicky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 29.1.2020 8:50

Ja je chytam az za tmy, vetsinou se nekam do vysky samy instinktivne nastavi a pak je nastrkam do kurniku rucne. Bez stresu pro ne i kohouta. Za par dni budou vedet kam patri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 29.1.2020 11:23

Mají 4 měsíce, ale jak dlouho jsou u Vás? Co jim může v kurníku vadit-jiné slepice je klovou? Je prostor malý, tmavý, vlhký, bidla nevhodných rozměrů, strmý hřad, vyskytují se v něm čmelíci...?cool Se zájmem SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 4.4.2017 16:23

Kolik je celkem těch slepiček? Jsou stejně staré-vyrůstaly společně? Dělí se o kurník s jinými zvířaty? Jak je kurník dostupný? Jaké má rozměry? Jak je technicky vybaven? Podestýlka je? Jaká-materiál, množství? Jaké jsou v ptačí ložnici světelné, tepelné, vlhkostní poměry? Jak probíhá výměna vzduchu? Kde jsou napaječky, krmítka... Je to Váš prvochov??? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.9 (?), 6.4.2017 20:19

celkem je 10 slepiček koupené u jedné firmy, jak je rozváží po vesnicích.

dneska jsem je zkusila znova pustit a až na jednu šly hezky samy do kurníku. Takže to chtělo jen trochu času a možná i zabral "zarach" v kurníku. Kurník mají veliký, je to jedna místnost ve starý budově. MAjí tam krmení a vodu. Bidýlka na spaní. Jinak jsou to přímo naše první slepičky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika