Jak na mladé kuřice u začátečníka



host - 164.4 (?)
20.4.2012 21:47

slepice takhle do sebe doráží a jak píšete, hledají místo, ikdyž jsou větší, ale časem to utichá

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 6.1 (?), 17.4.2012 20:14

No my dneska narychlo dokoupili KZK, tak jim to dáváme.Je pravda, že porci moc nesní, většinou nechají a dojí to až druhý den.Sice mají menší výběh, ale asi je ta pastva nasytí taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.193 (?), 18.4.2012 23:18

Jsou různé směci podle stáří kuřic i pak nosnic, před snáškou nebo už v průběhu snášky. pro kuřice jsou oznašen komleptní krmiva K..., a u nosnic N. Stačí naít nejbližší prodejnu krmiva. Pšenici kuřičky zobají až později:-))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.193 (?), 18.4.2012 23:15

Můj děda říkával - když pršelo: Když je slepice venku a prší tak bude pršet dlouho (musí se najíst), když se schová tak bude pršet jen chvíli(aby se zbytečně nenamokla) :-)))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.193 (?), 18.4.2012 23:12

Nechte e spát pohromadě, je jim teplo, které měli v umělé líhni., Ony sami jak rostou si ten hřad najdou - to je přírodou. Nehce je, však si poradí, uvidíte.:-)))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.1 (?), 20.4.2012 14:46

Holky jsou šikovné, tulí se k sobě na hřadu.Včera jsem vypozoroval, že dvě se vždy proti sobě rozběhnou, vytáhnou do výšky, roztáhnou křídla a břichy do sebe naráží, pak se rozeženou a za chvíli znova. Co to znamená? Já se domnívám, že si tak určují místo v hejnu, ktera bude vůdčí. Nebo jsem koupil omylem dva kohouty, předpokládám, že kohouty bych ve věku 15 týdnu poznal, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.4 (?), 20.4.2012 21:47

slepice takhle do sebe doráží a jak píšete, hledají místo, ikdyž jsou větší, ale časem to utichá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.77 (?), 20.5.2012 12:39

dobrý den, nádhera, odpovídáte přesně tak jsem jsem chtěla já.  Máme slepičky dnes právě měsíc a jim je 20 týdnů, dnes bylo první "kuřecí" vajíčko a hned do hnízda. Hnízda pro snůšku dáváme do kurníku až poté, co se naučí spát na hřadech, tedy asi po týdnu. V podstatě v kurníku při příchodu nemají jinou možnost než spát na zemi - a to se jim nechce - nebo vyšplhat po žebříčku na hřady, které máme asi 80 cm nad zemí. První den je nechávám úplně hlady, mají jen vodu. Druhý den už vybíhají ven za krmením. Krmím pšenicí a kuchyňskými zbytky, do kterých přidávám Plastin. 2x denně sekáme trávu, protože nemáme prostor, aby se pásly. Drcené skořápky mají pořád v kurníku (nesmí zmoknout, slepice by pak žraly vejce). Řídím se radami mé prababičky, ta si slepice opravdu vymazlovala, takže třeba říkala, že slepice nesmí zmoknout dokud nezačne snášet, to dodržuju taky. Když vidím, že bude pršet, dám jim krmení do kurníku a nepustím je ven.  Mají prostor na popelení, je to důležité kvůli breberkám, které k nim prostě patří. Vůbec neřeším kolik čeho mají mít, nic nevážím, hodím ráno pšenici do krmítka, dám do pekáče zbytky, nasekám košík trávy a dám čerstvou vodu. Z těch zbytků si vezmou co potřebují, je v nich vlastně všechno. Maso, olej, mouka, mléko, vejce... vařím jim slupky z brambor. Jo a chodím si s nimi povídat. Asi je to srandovní, ale dělám to tak už 30 let a funguje to. Snad nevypadám jako cvok, ale myslím, že i ta "blbá" slepice zájem ocení. Jen chleba by se nemělo dávat moc, říkala babi, že ty kvasnice můžou způsobit pelichání mimo jejich pravidelnost. Takže chleba raději usuším králíkům. Máte pravdu, jsou to dámy a je třeba si s nimi pohrát. Hodně úspěchů přeju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.1 (?), 20.5.2012 13:01

Když jsem tuto diskuzi zakládala, naše slípky byly 14-ti týdenní.Teď mají 20 týdnu, zatím ještě nesnesli, ale přepeřují, protože je všude peří. Já s nimi sice nemluvím, ale chce se mi smát, jak jsou mazané- když vidí, že jsem na zahradě, postaví se k brance a všechyn na mě smutně civí, abych je pustila ven-jako psi v kotci.Párkrát jsem podlehla, tak hned vyběhly na zahradu, ale jakmile se mi pustili do malých brusinek nahnala jsem je zase zpátky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika