Co pěstovat na zahradě pro krmení drůbeže



host - 226.194 (?)
22.11.2012 18:42

Zelené krmení, nemají-li lepice přístup do zatravnělého výběhu, z bylin kopřivy (sušené) a oregáno (sušené), jinak v sezóně veškerý plevel ze záhonů, (zejména ptačinec žabinec, peťour malouborný, a pod), podávat vždy čerstvé na hromadu nebo do jesliček. Jako zelené krmení čerstvé lze rovněž použít travní drť ze sekačky, vojtěšku, jetel, pampeliška.

Z kulturních plodin čerstvou listovou zeleninu, saláty, pekigské, čínské zelí, listy brukvovitých(kedlubny, giganty, kadeřávek), listy mangoldu, špenátu pokud někdo pěstuje.

Na zimu buvy krmné řepy, a těch gigantů.

Z plodových cukety, zbytky rajčat, vykousané melouny.

Z kořenových mrkev(vařená) nebo v zimě i syrová, napíchnutá na hřebík. 

Z polních plodin kukuřici, slunečnici, brambory.

Z ovocných druhů mají rády aronii a bezinky, jeřabiny.

Nevím co ještě, ale slepice vám samy řeknou co chtějí.

Staří chovatelé říkají, že kozí mléko dělá divy.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Abibi - (11) - 224.28 (?), 31.8.2012 19:00

Granule jsou různé... na lepší snášení vajec a lepší kvalitu skořábky... na lepší peří... na lepší kondici slepic... atd. Moje babička je neměla, já je taky nemám. Dávám jim všechno možné, co nám zbyde v kuchyni, taky hlavně trávu i seno, uvařenou pšenici, uvařené brambory anebo jenom slupky z brambor, různou zeleninu, natlučené zbytky kostí z oběda, usušené a natlučené skořábky, namočený chleba, starší knedle, těstoviny uvařené v bujonu, rýži, kyselé mléko a jiné zbytky mléčných výrobků, droždí,...atd. Mají rády prostě všechno, nic nevyjde navnivoč. :-)

Co jim zbyde, dám na kompost, ale na ten mají taky přístup, takže to znovu rozhrabou a proberou ještě několikrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.11 (?), 19.1.2013 13:54

Take doporucuji tu cuketu, nastrouhana se srotem je za chvili pryc, je to odzkousene i na bazanty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.86 (?), 31.8.2012 20:23

Průmyslově vyráběné krmné směsi pro nosnice obsahují, pšenici 50% kukuřici 20% sojové pokrutiny 20% mikromletý uhličitan vápenatý případně vápencový grit 8%  do 2% rostlinný olej, premix vitamínů a stopových prvků, Jednotliví výrobci obsah upravují mnohdy tak aby výroba byla co nejlevnější..Základem domácího krmení nosnic které mají snášet vajíčka musí být pšenice , ani její obsah bílkovin 12% nestačí, Brambory ječmen jsou na výkrm kachen, hus ne na vajíčka. bílkovinu lze doplnit mlékem, tvarohem, zbytky masa, nebo koupit sojové pokrutiny, výborné jsou sušené kopřivy, mají víc bilkovin jak pšenice a barví žloutky do oranžova               

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.88 (?), 22.11.2012 15:01

Všude píšete, že jsou dobré sušené kopřivy. Jak je sušíte a v jakém stavu jim je podáváte. Usušené stonky jsou tvrdé a jsou jako klacky. To je před sučením nakrájíte? To přeci nemohou sežrat. Díky za radu, příští léto bych jim je chtěl nasušit. Jejich všude dost a jsou zadarmo.      Díky Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 22.11.2012 16:58

Ostříhat, usušit, odrolit lístky a drť zamíchat do míchanice nabo do brambor. Stonky se nezkrmují  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.43 (?), 10.2.2013 19:00

Celé svážu pověsím usuším a potom zdrhnu do papírového pytle a mám na zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.102 (?), 28.1.2013 1:58

granule jsou jine pro kurice a jine pro nosnice jsou tam vsechny vitaminy a veci co potrebuji k lepsimu rustu a snaseni ja je kupuji jen obcas na prilepseni a nekdy i ve forme srotu to ty mladsi lepe sezerou jeste obcas pridavam vitamin PLASTIN a VAPENNY GRIT pro nosnice kdyz je malo skorapek at se dari jirka f.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 9.1 (?), 28.1.2013 14:57

Granule na přilepšenou? To jsem si také myslela a pytel jsem jim koupila. Nesežraly ani jednu granulku, raději by pošly hlady, což jsem nechtěla riskovat. V jiné diskusi tady mi nějaký pán poradil, ať je dám králíkům, že jeho slepice je také nechtějí, ale králíci prý ano. Králičí granule prý chutnají jeho psovi, králíkům ne. Tak nevím. Zkoušela jsem je slepicím dávat suché, pak mi někdo poradil, že je mám navlhčit. Nechtějí je v žádné úpravě a v míchanicích s domácími zbytky stejně zůstanou. A co je nejvíc zvláštní? Náš pes labrador je schopen v nestřeženém okamžiku slepicím sežrat cokoliv, ale jak tam byly tyhle granule pro nosnice, tak jen čichnul a odkráčel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.141 (?), 14.3.2013 18:47

Dobrý den, jestli jsem správně pochopil dotaz, jde zřejmě o krmení přímé, čili a výsev a výsadbu rostlin a dřevin které krmivo drůbeži poskytnou. Něco podobného je popsáno v několika článcích nového způsobu chovu drůbeže který se nazývá slepiččí les. Jde o velmi zajímavou-řekněme technologii- uživení hejna drůbeže pouze přírodními zdroji. Sám jsem vyzkoušel výsadbu keřů ve výběhu drůbeže z důvodu obohacení stravy proteiny (brouky, larvy atd). Kdybych tehdy o slepiččím lese věděl volil bych keře a rostliny jiné ale i tento prostý nápad přinesl takové obohacení že mé slepice přes léto přestaly přijímat potravu v podobě jádra (obilovin) a vlastně jsem krmil jen vrabce. Krom toho jsem zjistil že keře poskytují přirozenou ochranu před dravci. Vycházejme z toho že kur domácí je původem pták lesní. Což podle mého mínění znamená že poskytnu-li mu jakýsi les, poskytnu mu i potravu a zbavím ho stresu věčného hlídání oblohy. Já jsem vyšel z poznatku že pokud má drůbež opustlia výběh do volného prostranství, její provní cesta vedla do hustého křovinatého porostu. Tak chovu zdar a kdyby někdo chtěl vědět víc: Vita.Jira@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.194 (?), 22.11.2012 18:42

Zelené krmení, nemají-li lepice přístup do zatravnělého výběhu, z bylin kopřivy (sušené) a oregáno (sušené), jinak v sezóně veškerý plevel ze záhonů, (zejména ptačinec žabinec, peťour malouborný, a pod), podávat vždy čerstvé na hromadu nebo do jesliček. Jako zelené krmení čerstvé lze rovněž použít travní drť ze sekačky, vojtěšku, jetel, pampeliška.

Z kulturních plodin čerstvou listovou zeleninu, saláty, pekigské, čínské zelí, listy brukvovitých(kedlubny, giganty, kadeřávek), listy mangoldu, špenátu pokud někdo pěstuje.

Na zimu buvy krmné řepy, a těch gigantů.

Z plodových cukety, zbytky rajčat, vykousané melouny.

Z kořenových mrkev(vařená) nebo v zimě i syrová, napíchnutá na hřebík. 

Z polních plodin kukuřici, slunečnici, brambory.

Z ovocných druhů mají rády aronii a bezinky, jeřabiny.

Nevím co ještě, ale slepice vám samy řeknou co chtějí.

Staří chovatelé říkají, že kozí mléko dělá divy.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika