Budka na snaseni



host - 82.2 (?)
16.3.2010 11:42

Dávám do kukaně "podkladek" a oni k němu snesou vajíčko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
alka - (5) - 35.122 (?), 15.3.2010 9:57, zobrazeno: 69212x

ahoj, udělali jsme zděnný kurník kde je hodně prostoru, slepicím jsem udělal budku na snášeni vajec, ale nesnášeji tam. Byla to dřevěná bedínka vystlaná senem a slámou. Chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo mohl poradit jak udělat budku na snášeni vajec (nejlépe ze dřeva). Děkují.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alka - (5) - 35.122 (?), 15.3.2010 9:59

ještě, bylo by to pro deset slepic, tak by mě i zajímalo kolik budek budu muset udělat? ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.2 (?), 16.3.2010 10:32

Já mám 12 slepic a nesou skoro přes celou zimu 5-8 vajec denně! Jen v největších mrazech měli malou pauzu. Od podzimu jsem je nemohl naučit snášet do nového místa; to je vlasně v dřevěném kotci na králíky. Pak jsem našel na půdě starou kukaň pletenou z proutí, opravil ji a dal do kotce. Slepice potřebuje   na snášení, podle mého názoru, přítmí a soukromí a navíc zástěnu. Upravil jsem kotec tak, že jsem půlku dvířek nechal zavřenou a za ní dřevěnou  bedýnku se senem a opravenou kuklu dal do druhé poloviny a natočil trochu ke stěně. Navíc je kotec umístěn pod přístřeškem, kde není moc světla. Slepice snáší do obou a to bez problémů a vejce nejsou rozbitá.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.2 (?), 16.3.2010 11:42

Dávám do kukaně "podkladek" a oni k němu snesou vajíčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 109.221 (?), 16.3.2010 12:23

Já počítám po jednom hnízdu na snášení vajíček vždy pro čtyři slepičky. Také jsem je učila chodit na nové snáškové místo . Šlo to dobře. Dala jsem jim novou kartonovou krabici vystlanou bohatě slámou s vytvořeným hlubším hnízdem a pak jsem brala jednu slepici po druhé a na chvilku jsem ji do toho nového hnízdečka postavila a trošku jsem se snažila ji podržet, aby hned nefrnkla.  Stačilo to. Chodí tam snášet úplně v pohodě, když je druhé hnízdo obsazené. Prubněte, u mě to zafungovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alka - (5) - 35.122 (?), 17.3.2010 10:18

Jardo, jak vypadá prosím tě ta kukaň a dá se ještě někde koupit?

 Myslíte, že stačí dřevěná bedýnka, jak se prodávají pomerače?

DÍKY ALKA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
alka - (5) - 35.122 (?), 19.3.2010 7:27

my právě tam máme bedýnku od pomerančů, ale spelice tam nesnášejí moč často, spíš chodi jinam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 233.79 (?), 19.3.2010 10:10

Slepice má ráda raději hlubší hnízdo. Bedýnka od pomerančů je moc nízká a mělká. Neposkytuje slepicím takové intimo, jaké mají na snášení vajíček rády. Zkuste to s větší a hlubší kartonovou krabicí, do poloviny ji vyplňte slámou upravenou do tvaru hnízda. Nad hnízdem bude zbytek kartonové krabice (cca 20cm) jako ohrádka a slepice tak bude mít pěkné soukromí.  Krabici s hnízdem zajistěte tak, aby slepici při vstupování do hnízda nepřiklopila. To už by tam víckrát nešla . Já jsem na dno krabice pod slámu dala cihly.  No, a mezitím shánějte tu kukaň .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.49 (?), 7.4.2010 22:37

stačí 2, pokud budeš mít chuť a materiál udělej tři. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 17.3.2010 16:21

Myslím, že slepice ani tak nepotřebují budku na snašení vajec, stačí jim nějaké vytvořené hnízdo (dolík v seně nebo slámě), ale důležité jeaby tam byl podkladek, aspoň ze začátku aby se tam naučili nést. Podkladek je vajíčko ze sádry, o kterém si slepice myslí, že je to už vejce snesené v hnízdě a ony pak k němu snášejí další vejce. Kdybyste nesehnali sádrový podkladek tam tam můžete dát i pravé vejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika