zimolez kamčatský - konec



host - 166.20 (?)
7.2.2009 0:11

To znamená dvakrát za rok plodící. Podobné jsou druhy malin, že sklidíte v červnu a potom ještě v říjnu. I u Lonicery se takovéto jedinci vyselektovaly. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 21.8.2007 12:16
Ani zimolez, ani muchovník podle mého chuťově ndosahují kvality borůvek. Jsou však oba méně nároční na pěstování, muchovník navíc bujně roste a řekl bych, že je i plodnější. Chutí mi připomíná borůvku s příchutí jeřabiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.82 (?), 17.9.2007 8:24
Máme taky oboje - tedy i kamčatskou borůvku i muchovník. Je sice pravda, že Lonicera nepotřebuje žádnou přehnanou péči, ale taky toho člověm moc nesklidí. Muchovník tu extra péči nepotřeboval taky, ale plodil dost. Chuťově dobré - až výtečné plody. Borůvka to není - ale taky nepěstijeme borůvky. Je to něco jiného, ale díky zase za jinou chuť. Notabene v tuto dobu je muchovník pastvou pro oči, takže další plus. foá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 6.2.2009 23:50

Zimolez je ovoce které patří do každé zahrádky. Pisatelé s ním zde mají problémy, ale to je dřívější problém. Dnes jsou odrudy s bohatou úrodou, velkým plodem a i sladké. Mimo jiné i remontantní. Toto ovoce je velice zdravé a první na naší zahrádce. Jediný problém který vidím je, že také chutná ptactvu a tak ho asi budu muset nějak chránit. I pan Chovanec udělal pro toto ovoce velký posun a za pár let budete litovat že i Vaše zahrádka toto vynikajíci ovoce nemá. Jen až ho uvidíte a ochutnáte u známích, ale po zakoupení si tak 3 roky počkáte na pěknou úrodu. Toto platí i pro Muchovníky. Vy ostatní nenechte se odradit a hned na jaře nasaďte. Při dobré sadbě už na konci května ochutnáte borůvky, opravdu tak chutnají a při zavřených očích nepoznáte rozdíl. Ještě jednou připomenu, co lepšího by jste udělali pro zdraví. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 6.2.2009 23:54

Co to znamená remontantní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 7.2.2009 0:11

To znamená dvakrát za rok plodící. Podobné jsou druhy malin, že sklidíte v červnu a potom ještě v říjnu. I u Lonicery se takovéto jedinci vyselektovaly. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.141 (?), 7.2.2009 1:30

s tou chutí je to asi tak. &Nˇ*ejaký čas se v novinách a časopisech objevoval recept na kuře, ktré pečené a podlévané černým pivem, mělo chutnt jako kachna. Tak do kachny to má pořádně daleko, zejména, když domácí kachnu jste měli na oběd týden před tím. Ale jak jinak popíše autor receptu tu chuť kuřete, když na kachní hody z dětství jenom vzpomíná_

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 7.2.2009 15:36

Dofám, že pisatel má alespoň 10 a více odrud aby mohl navzájem porovnávat a opravdu se nepřikláněl k těm, kteří zde vyhlašují konec zimolezu. No ale nakonec co jiného je lepšího a zdravějšího nežli pivo. Bohužel toho mi stačí jedna láhev na celý rok. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 7.2.2009 16:59

A co? Tak každýmu nechutná všechno, a když mu nechutná tak je přece nesmysl mu ho nutit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 10.2.2009 15:21

mám zimolezy 38let.Začínal jsem z semen Lonicera kamtschatika a jejich potomstvo ze semen bylo dobré, proto jsem přistoupil k prodeji na výstavách. Jenže později jsem vzal semena jiných druhů a jejich potomstvo už nebylo tak dobré.Zvláště v posledních letech jsem bral semena z jednoho tady velmi dobrého, ale ten ze semen nezachová vlastnosti.Proto to taky už nenabízím.  Chce to řízkovat, ale na to má málokdo podmínky a trpělivost.
Dodnes se mi ozývají lidé kteří už dávno jsou se zimolezy spokojeni. Kdo není ten se neozývá.To je škoda.
Aby plodily dost je třeba je řezat-zakracovat, nenechat je jít moc vysoko, stačí tak do 1,5m, zpočátku do 1m.   Větve které se odkloní do strany vyrazí brzy z báze nový kolmý výhon. Za ním položené větve odstraňuji. Zimolez plodí nejlépe na nových silných výhonech. Proto je třeba řez.
Muchovníky se musí držet ještě více při zemi, jinak přerostou a úrodu sbírají už jen ptáci. Dnes je sem dovezeno už mnoho odrůd, takže lépe je sehnat odrůdu. nejlepší školka je zřejmě www.stareodrudy.org     Nejchutnější je prý Amur ale jiné jako Altaj zase víc plodí a jejich chut postačuje.
Když mi to tenkrát dobře plodilo, nafotil jsem to a ukazoval odborníkům z Holandska, Německa, Švýcarska, tak vůbec nevěděli o co se jedná.Publikoval jsem to v zahrádkáři.To je už hodně dávno.
Jen V USA kam jsem dal dobrý začali jezdit do ruska a sbírat odrůdy a vypsali výzkumný úkol. Hned po vypsání jsem se jim ozval, ale odepsali že na něj nemají peníze, že to bude dělat jen jedna osoba./Mrs Thompson/.Toéž mi řekli i tady v západní evropě.Škoda že do tak důležité věci nevěřili že je dobré něco dát.
Já bych nechtěl být bez zimolezů různých odrůd. A bez aktinidie kolomikta.
Zdravím Kola Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 10.2.2009 18:41

Honza je průkopníkem zimolezu za což mo patří velký dík. Jen s jeho pomocí si tohoto ovoce všimlo více lidí a někteří pojali s podnikatelským duchem. I to je dobré, vždyť jedině tak se to dostane mezi více lidí. 

Hlavně neberte, že bych toto ovoce někomu nutil, nemnožím jej ani neprodávám jen doporučuji do každé zahrádky. Také jsem regoval na,,recept" a vše co by odradilo další pěstitelé od jeho nasazení. VašekB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika