Zahojí moruše tuto ráno po roubování



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
22.5.2017 20:36

Moruše dobře regeneruje, takže by se to mohlo samo zatáhnout. Zejména pokud bude teplo a ne moc vlhko. Moruše má svou latexovou mízu a rány se proto zacelují dobře bez natírání. Natřel bych to snad až v létě, když bude rána úplně suchá. Já očkuji v říjnu a v březnu Forkertem a dávám pro jistotu 2 očka. Dá se to i roubovat, ale roub nemá rád mráz.

Když už jsme u těch moruší: v teplých oblastech už se vybarvují plody. Máte někdo zkušenost s mletím plodů? Chci je namlít s rybízem tak, aby v džemu nebyly pecičky a nebylo to tak sladké.

Moruše - očkovanec
Moruše - očkovanec
Zrající plody moruší
Zrající plody moruší
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Surbus - (3) - 102.142 (?), 21.5.2017 12:15, zobrazeno: 3779x

Dobrý den, prosím o radu. Koupil jsem nějaký vzácný kultivar moruše černé. Moc se mi nelíbí roubování. Odřízl jsem absolutně mrtvou část a začistil. Mám ošetřit stromovým balzámem? Zahojí se tato rána - nebylo to včas zřejmě ošetřeno ve školce. Mám počkat na výhony a ty znovu raději přeočkovat nebo rána bude v pořadku a zahojí se... Moc děkuju


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Surbus - (3) - 102.142 (?), 21.5.2017 12:16

další fotografie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.5.2017 12:33

zatřel bych, nic jiného Vám ani nezbývá. Co se očkování týká, mě se loni z asi 20 oček chytlo 1. Svádím to na špatnou vzájemnou afinitu různých moruší - roubuji albu na rubru i kagaymae, ale dost možná to bude mýma rukama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Surbus - (3) - 102.142 (?), 21.5.2017 12:38

Moc děkuji za radu. Snad to dopadne... Doufám, že to moruše zahojí... Neměl jsem moc na vybranou :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 21.5.2017 12:51

Už jsem viděl jeden mladý stromek, kde podobná rána byla zatřená velkou vrstvou balzámu. Bylo vidět, že balzám vyloženě vadil, aby se celá rána klasicky zavalila. Přes balzám se zával nemohl dostat.  Zatřel bych ránu raději latexem, anebo do podzimu vše nechal tak. Pak by se vidělo co dál. Ten latex by byl lepší. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 22.5.2017 20:36

Moruše dobře regeneruje, takže by se to mohlo samo zatáhnout. Zejména pokud bude teplo a ne moc vlhko. Moruše má svou latexovou mízu a rány se proto zacelují dobře bez natírání. Natřel bych to snad až v létě, když bude rána úplně suchá. Já očkuji v říjnu a v březnu Forkertem a dávám pro jistotu 2 očka. Dá se to i roubovat, ale roub nemá rád mráz.

Když už jsme u těch moruší: v teplých oblastech už se vybarvují plody. Máte někdo zkušenost s mletím plodů? Chci je namlít s rybízem tak, aby v džemu nebyly pecičky a nebylo to tak sladké.

Moruše - očkovanec
Moruše - očkovanec
Zrající plody moruší
Zrající plody moruší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika