Tmavočervené vystouplé zabarvení listů rybízu



host - 9.129 (?)
6.5.2017 22:52

Pirimor, Mospilan,...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 59.223 (?), 6.5.2017 22:18, zobrazeno: 10855x

Dobrý večer, nevíte co jsou tmavočervené hrbolaté flíčky na listech červeného rybízu? Nejdříve jsem si myslela, že je to namrzlé, protože to bylo jen na koncích listů. Ale teď je to i uvnitř keříku. Pokud je to nějaká choroba, poradíte jaký postřik? Děkuji, Alena.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 6.5.2017 22:31

Mšice-když se půjdete přesvědčit, tak je asi nenajdete-buď už byly sežrány-např.slunéčky, nebo při snaze člověka o prohlídku seskočí-upadnou alá mrtvý brouk do podrostu. Až bude klídek, brablenci je zase expedují do výšin. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.223 (?), 6.5.2017 22:41

Máte pravdu, žádné mšice jsem nenašla. Skvrny jsou asi na pěti listech, nestačilo by listy utrhat? Nebo mi prosím PORAĎTE POSTŘIK. Jsem začátečník, stromek rybízu mám teprve druhý rok a poprvé je plný střapečků. Nerada bych přišla o první úrodu. Děkuji, Alena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.35 (?), 6.5.2017 22:50

Na mšice je Pirimor, ale o úrodu nepřijdete ani bez postřiku.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.35 (?), 6.5.2017 22:51

ps - stříkat hlavně ZESPODU listů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.129 (?), 6.5.2017 22:56

Pirimor je systémový, stříkat spodek listů nebude třeba. Spíše bych doporučil přidat smáčedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.223 (?), 6.5.2017 22:33

Ještě jednou Alena... skvrny na mém rybízu jsou stejné, jaké jsou na fotografiích v příspěvku "Captivátor". Zatím nikdo neporadil, jakým postřikem se to dá ošetřit. Děkuji, Alena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.129 (?), 6.5.2017 22:52

Pirimor, Mospilan,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.184 (?), 6.5.2017 23:57
Alena: Predovšetkým treba rozlíšiť medzi poškodením listov voškami (foto 1) a antraknózou ríbezlí (foto 2). Vošky sú živočíšny škodca, antraknóza je hubové ochorenie. Podľa Vášho popisu ide na 99% o následok sania vošiek. Vtip je v tom, že pri spozorovaní príznakov na listoch tam už vošky väčšinou nie sú. Takže ak ich tam už nemáte, postrek insekticídom (napr. Mospilan, Pirimor, Karate, Calypso, Decis, BI 58 Nové... Pozor: Spintor na vošky neúčinkuje) je už ZBYTOČNÝ. Môžete to buď nechať tak, alebo tých pár postihnutých listov odstrihnúť (ak Vám to esteticky prekáža). Vhodné je občas ríbezle skontrolovať (veľmi pozorne prezrieť SPODNÚ stranu listov), v prípade opakovaného ataku vošiek dať postrek insekticídom. Alebo ekologicky - dať na postihnuté listy lienky (slunéčka), ktoré sa živia voškami. Na budúci rok v marci môžete aplikovať tzv. predjarný postrek, ktorým ničíte prezimujúce vajíčka vošiek. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 7.5.2017 8:46

Paní Aleno. Mám vyzkoušeno, že při mírném napadení rybízu mšicemi se pokrocení listů neprojeví na kvalitě a velikosti úrody. Proto zpravidla nědělám nic = nestříkám a netrhám listy. Nechávám keře jako přirozenou zásobárnu a líheň larev slunéčka (tedy přirozeného predátora pro celou zahradu).

Nejhorší, co by jste mohla udělat je otrhat listy. I poškozené listy asimilují a vytvářejí stavební látky pro vývoj výhonů a plodů. Navíc mšice se již na staré poškozené listy nevrací. Pokud přijde další vlna, tak bude sát na aktuálně nejmladších listech. Teď jste tam možná měla mšici bezovou, která s rašuním bezu se přesunula jinam/tam. Další vlna bude při výskytu mšice broskvoňové,...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika