Sklizeň 2019



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
27.5.2019 16:45

Když nepočítám zeleninu, tak po jahodách, třešních a moruších začínají zrát i rané meruňky. Padané plody jsou opravdu úplně jiná třída zralosti než ty trhané a transportované.

Plně vyzrálé plody Tsunami
Plně vyzrálé plody Tsunami
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.5.2019 17:56, zobrazeno: 3401x

Přestože se někde ještě dělají protimrazová opatření, v teplejších krajích se už tu a tam něco sklízí. Dneska jsem viděl strom s červenými třešněmi. Ty moje však ještě chvilku počkají. Ale našel jsem několik "stáleplodících" jahod. Hlavně aby jim ta stálost vydržela aspoň do června. Mám i pár zralých rajčat, ale jen z interiéru.

První jahody
První jahody
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.5.2019 16:45

Když nepočítám zeleninu, tak po jahodách, třešních a moruších začínají zrát i rané meruňky. Padané plody jsou opravdu úplně jiná třída zralosti než ty trhané a transportované.

Plně vyzrálé plody Tsunami
Plně vyzrálé plody Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 27.5.2019 18:34

Nádherné meruňky! Na ty já si musím ještě chvíli počkat, ovšem velikou radost mi dělají jahody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.6.2019 20:20

Myslím, že kdo prodává meruňky, moc si letos nevydělá. Úroda bude nadprůměrná, ale ceny jdou prudce dolů. Alespoň na balkánském trhu. Radost budou mít jen spotřebitelé a samozásobitelé.

Meruňky dnes na trhu
Meruňky dnes na trhu
Moje osluněné meruňky
Moje osluněné meruňky
Řez meruňkou tsunami
Řez meruňkou tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.6.2019 18:29

Dneska jsem dosklízel první meruňky. Ale začíná se vybarvovat i Aurora a Leskora. Cuket mi dnes narostlo šest na třech ranných rostlinách. Nezapomínám však na podzim a vysil jsem i pozdní cukety. Zakryté mohou vydržet až do listopadu. Zatím nemám višně, tak si dělám jenom iluzi. Když se najím moruší, třešně chutnají jak višně.

Dnešní sklizeň
Dnešní sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.35 (?), 13.6.2019 8:13

Asi zruším jahodový záhon a budu jahody pěstovat ve třlltrových květnáčích.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.59 (?), 5.7.2019 15:23

Letos sklízím maďarskou višeň a každý rok část plodů zplaňuje.Je podíl větví s malýmy neduživýmy plody rok od roku větší.Co s tím, smířit se nebo odstranit polovinu větví?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika