Samosprašný rakytník



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
12.4.2010 20:08

samosprašný nabízí firma Haeberli beeren ve švýcarsku, říkal jsem jim, že ho mají v číně, možná ho odtamtud sehnali.Já vyséval ruské a vyrostl mi samec, který udělá taky asi 5 bobulek jako by byl oboupohlavní.Ale samosprašný jsem ještě neviděl na vlastní oči.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 156.241 (?), 11.4.2010 15:38, zobrazeno: 57277x

Tento týden jsem zakoupil rakytník, který je podle prodejce samosprašný. Zajímalo by mě jestli někdo tento typ má a jsou li nějaké zkušenosti z hlediska funkčnosti. Nemám zase takový přehled s pěstováním, ale mám pocit, že tento samosprašný jsem ještě v nabídkách prodeje neviděl. Tak jsem zvědavý jestli bude jako samosprašný fungovat. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 94.187 (?), 12.4.2010 14:10

Já jsem zatím o samosprašném rakytníku neslyšela. Naopak, všude mi říkali, že mám koupit samčí i samičí, tj. dvě samice na jednoho samce. Zatím mi sestava nerodí, mám ji pouze dva roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 12.4.2010 16:18

samosprašný rakytník neexistuje jediná možnost by byla naroubovat samčí sazenici na samičí, ale jestli je to ůspěšné nevím Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2010 16:45

Samosprašnost dvoudomých rostlin? Že by bliznu opylila jiná blizna? Věru, úspěšný prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 12.4.2010 20:08

samosprašný nabízí firma Haeberli beeren ve švýcarsku, říkal jsem jim, že ho mají v číně, možná ho odtamtud sehnali.Já vyséval ruské a vyrostl mi samec, který udělá taky asi 5 bobulek jako by byl oboupohlavní.Ale samosprašný jsem ještě neviděl na vlastní oči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.254 (?), 13.4.2010 7:55

U nás rostou rakytníky - vím o třech  - kde na dohled není žádný samec, a přesto jsou na podzim obsypány plody. tak nevím, jak to je???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.241 (?), 13.4.2010 17:26

No podle vašich reakcí bych asi měl soudit, že jsem prohloupil. I když zase to tak hluboce neprožívám. Tento rakytník co jsem koupil v zahradnictví Doubravice n Svit. se mi zdál od pohledu takový zvláštní už tím, že byl vysoký asi 1,5 metru a měl takový mohutný vzrůst. Hlavní kmen a poměrně masivní větve. Takže něco mezi stromkem a keřem s hlavním kmenem. Tuto sobotu, jak jsem to kupoval, tam zrovna bylo u pokladny poměrně hodně lidí a tak na nějaké velké diskuze s prodavačkou nebyl prostor. Ale říkala mi, že je to prostě vyšlechtěný samostatný rakytník a přede mnou, že si to kupoval už nějaký pán. Tak jsem si ho za 270 Kč koupil a uvidíme. Možná bude bez plodů na okrasu a nebo nějaké překvápko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.241 (?), 18.4.2010 13:18

Ještě jednou k tomuto rakytníku. Protože mi to taky leží v hlavě, že ten samosprašný je dost nesmysl, tak jsem se ještě jednou jel zeptat do toho zahradnictví kde jsem ho koupil. Zaměstnankyně mi řekla jen to, že je opravdu "samosprašný" a mají ho od nějakého dodavatele. Při cestě domů jsem se stavil v dalším zahradnictví - Helenka ve Lhotě Rapotině. Mají tam poměrně velkou nabídku. Ptal jsem se jedné zaměstnankyně a ta mi řekla, že tento "samosprašný" taky mají a dokonce mi ho tam, ve značném množství všemožných rostlin, našla. Zase poměrně mohutný vzrůst, ale spíš masivního keře. Odkud ho mají neví to by mi musela říct majitelka kde ho pořídila. Tak nevím jestli je nějaká vrcholná doba ve šlechtění rakytníků nebo nějaký pokus. Ale uvidíme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.35 (?), 13.9.2010 8:26

oni říkají samosprašný tomu, když naroubují samici na samce.U takové rostliny je třeba, aby vyrostl kmínek z místa pod roubováním a taky nad roubováním a oba vytvořily korunu, tak to potom může plodit.
Taky by mohl být skutečně samosprašný, ale nedají vám k tomu informace proto, že je v zahraničí patentovaný, ale pochybuju, že by tohle někdo množil, za to jsou tak velké pokuty, že to je pro firmu likvidační.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 115.21 (?), 11.4.2011 1:02

Navazuji na starší diskusi. Před dvěmi roky jsem koupila dvě samice a jednoho samce rakytníku.Teď mají cca 1,3 m a potřebuji je přesadit na konečné stanoviště. Zatím jsou dva ještě trochu ohebné,,tak je chci zapěstovat na stromek. Myslela jsem, že jim ožežu spodní větve samce a samice cca 60 cm nad zemí a zapletu je do sebe. Vznikl by mi tak "samostrašný zvláštní útvar, pod kterým by se dala sekat tráva. Jenom nevím, zda na něm pak budu mít i úrodu, nebo ne. Zatím keře chci o víkendu vybrat i se zemí a zasadit je do připravené jámy s úrodní, pohnojenou půdou. Na keřích jsou již nahozené puky, ale myslím, že když je dám s původní zemí, tak to přežijou. Jenom nevím, zda jsem nevymyslela stím zapletením nesmysl a zda pak nebudu mít do budoucna pouze listí bez plodů, kjdyž budu mít méně větví. Mohla bych je dát i vedle sebe jako dvojkmen. Důvod: chci mít čás trávníku, kde nebudou keře. Máte někro skušenost s takýmto zasazením? mám je po zasazení ještě zastřihnout, když je přemístním i se zemí? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika