Rybíz, angrešt



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
30.9.2009 12:06

Nejlíp koření asi černý rtybíz, nejhůž angrešt. Červený a bílý zakořeňují obvykle bez problémů, krom některých odrůd - např.  Heinemanův pozdní. Za důležitější než stimulátor považuji kyprou zeminu bez plevelů, možná je lepší písek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 35.34 (?), 13.7.2008 22:02

Dobrý den, zahradničím již zhruba přes 30 let, ale myslím, že by se člověk měl stále přiučovat a vzdělávat. Kromě všech možných ovocných stromů, kiwi, kanadských a kamčatských borůvek aj. pěstuju i rybíz, angrešt a jostu.Zajímal by mne správný způsob stříhání rybízu, angreštu a josty. Nebudu popisovat, jak to provádím sám, ale chtěl bych se dozvědět i vaše zkušenosti. Mohl by se vyjádřit pan Miloš Vysloužil, pan jekyll a určitě další. (Josta i rybíz mají mohutné přírůstky, některé spodní větve od keřových angreštů se válejí po zemi, což mne rozčiluje - podpěry a pod!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.79 (?), 14.7.2008 10:42
Černý rybíz - stříhám u země starší na zem padající větve při sklizni, obdobně vystříhávám překážející větve u bílého a červeného rybízu, ale ty na podzim nebo na jaře. Nechávám maximálně pět větví. Angreštům zakracuji výhony a vystříhávám nadbytečné a křížící a zahušťující větve, protože mám většinou stromkové a teď ty nové odolné odrůdy rostou jak splašené, tak taky ať se nepolámou. Angreštů mám nadúrodu, větve jsou plody doslova obalené. Soused má nestříhané stromkové angrešty dva metry od mých a má plodů desetinu.Keřové angrešty stříhám tak, aby se větve neválely po zemi a keře šly obírat - zakracuji a vystříhávám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.7.2008 20:21

Keřový rybíz stříhám podobně. U země odříznu hned po sklizni dvě nejstarší větve a všechny nově narostlé mladé výhony kromě dvou nejlepších, které ponechám. Keř má tak trvale po dvou výhonech jedno, dvou, tří a čtyřletých. 
   Stromkové angrešty (keře nemám) řežu formou průklestu odstraněním celých nadbytečných větví. Zkracuji jen try, které jsou příliš dlouhé a svěšené, přitom ponechávám tažný výhon vyrůstající z konvexity skloněné větve.
   Drobného ovoce j letos spousta. Masivní výskyt amerického padlí na angreštech mě vede k myšlence nahradit všechny nerezistentní odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.34 (?), 14.7.2008 22:50

Angrešty jsem letos preventivně stříkl po odkvětu Rubiganem a asi po 14 dnech přípravkem Karathane a byl jsem příjemně překvapen: po několika minulých létech jsem měl krásnou úrodu angreštu. V předminulém roce jsem na základě amerického padlí a žádné úrody vytrhal všechny stromkové angrešty - byla to myslím odrůda Roman a ponechal jsem jen keře, pravokořené, asi odrůda Zlatý fík a ještě nějaký s velkými kulatými plody. Loni jsem chemicky neošetřil a měl jsem mohutně americké padlí a žádnou úrodu. Nejsem zastáncem chemie, ale u angreštu to asi jinak nejde - pokud se nevysadí rezistentní odrůdy, k čemuž teď na podzim přistoupím.

Ještě : poraďte jak se mám zaregistrovat, nestydím se za svě jméno, ale nechci úplně zveřejňovat můj E-mail.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 12.9.2009 15:32

ste sikovna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.216 (?), 30.9.2009 9:45

Mohl by mi někdo poradít jestli když odříznu plodnou větvičku červeného rybízu tet na podzim namočím konec do stabilizátoru a píchnu do půdy jestli zakoření a bude plodit??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 30.9.2009 10:07

podle mne asi ne, nebo málo... za pokus nic nedáte, ale raději bych si koupil keř v zahradnictví a mám po problémech a starostech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 30.9.2009 11:09

Kdyby všechno tak dobře kořenilo jako rybíz... Jen červený Jonkheer van Tets je trošku línější, raději zkuste hřížení.A nikdy nezapomínejte zalévat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 30.9.2009 12:06

Nejlíp koření asi černý rtybíz, nejhůž angrešt. Červený a bílý zakořeňují obvykle bez problémů, krom některých odrůd - např.  Heinemanův pozdní. Za důležitější než stimulátor považuji kyprou zeminu bez plevelů, možná je lepší písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 30.9.2009 23:07

Pro 80.212 - podívejte se na vlákno "řízkování rybízu bylinnými řízky", datum 24.7., host 91.57.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika