Rozmnožování muchovníků



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
30.5.2019 22:26

Ten můj muchovník Alaska je pěkný plevel. Když byl malý rostl tak o 30 cm. Nyní výmladky přes metr. Výška keře téměř 4 metry. Kdyby si ho někdo vykopal tak budu rád. Jinak půjde na podzim do lesa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?), 18.6.2015 7:53, zobrazeno: 34465x

Nedaří se mi řízkování muchovníku. Polovyzrálé řízky mám v zemině z kompostu, v květináči, který mám proti vyschnutí vložen do igelit. sáčku.  V čem je chyba?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 18.6.2015 8:21

Pro řízkování je lepší "hladový" substrát jako je písek s hydrogelem nebo písek s rašelinou. Kompost je příliš biologicky aktivní (i po propaření) a obsahuje příliš mnoho rozkladných mikroorganismů. Těmto organismům se ubrání až řízek s vytvořeným kalusem (např daný do sklenice s vodou a stimulátorem).

Pokud se substrát kupuje, tak je většinou "TYP A". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 18.6.2015 13:53

Nedaří se to, protože muchovník se řízkováním množí velmi špatně (téměř nulová šance). Raději zkuste získat odkopek ze starší rostliny - tam stačí když to má pár malých kořínků a je vyhráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.93 (?), 21.11.2016 23:43

Ba naopak, odlomenou letní větvičku jsem nastříhal na 10 cm kousky a bez stimulátoru na čuníka zastrčil do země (sprostá louka) a přikryl 3l sklenicí a jedou všechny... až mi to přišlo trochu plevelné :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.200 (?), 13.7.2017 10:08

Tak to já vyhráno nemám, odkopky--- od kořenů okolo vyrážejí ze země, ale když jim odkryju kořen, tak ten vychází z keře a vůbec nemá kořínky a neujme se. V kanadě to množí semeny z dobrých odrůd, ale správné je zřejmě množit odrůdy očkováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paseh - (14) - 92.80 (?), 1.12.2016 11:36

Dobrý den

vyčetl jsem, že se muchovníky dají roubovat na jeřabiny. Budu zkoušet příští rok.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 1.12.2016 13:59

Rozmnožuje se výsevem na jaře, dělením a štěpováním. Muchovník se štěpuje snadno, roubování na další druhy, jako jsou hloh (Crataegus) a jeřabiny, jeřáb (Sorbus), jsou často úspěšné. Po naroubování pozorujeme po určité době slábnutí růstu.
Je běžně uváděno, že Amelanchier lamarckii, široce pěstovaný a naturalizovaný v Evropě, kam byl přivezena v 17. století, je původem ze Severní Ameriky, pravděpodobně z východní Kanady. V současné době není známo, že by se vyskytoval ve volné přírodě, a je pravděpodobně hybridního původu, jako kříženec mezi A. laevis, a buď A. arborea nebo A. canadensi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.22 (?), 3.6.2017 6:59
Dobrý den, jak rychle roste muchovník? Mám asi 10cm odkopek s kořínky, ale uschly mu všechny listy. Kdyby se náhodou nějak vzpamatoval, nebude to trvat moc dlouho než vyroste? Není lepší koupit v zahradnictví? Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.34 (?), 30.5.2019 21:26

Ráda bych se připojila k tomuto dotazu. Jak rychle roste muchovník? Na podzim 2017 jsem zasadila odrůdu Thiessen a od té doby prakticky nepřirostla. Loni trochu zaplodila, letos má taky nějaké plody, přírůstky jsou však prakticky nulové frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 30.5.2019 22:26

Ten můj muchovník Alaska je pěkný plevel. Když byl malý rostl tak o 30 cm. Nyní výmladky přes metr. Výška keře téměř 4 metry. Kdyby si ho někdo vykopal tak budu rád. Jinak půjde na podzim do lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika