roubovani angrestu



Stránky: 1,  2   
mirokrto - (9) - 238.242 (?) 
28.1.2009 8:44, zobrazeno: 28203x

Prosim o radu ako vrublovat egres.Kedy odobrat vruble, aku metodu pouzit, do akeho podpnika a aky vosk pouzit.Na tom co mam doma pisu ze neni vhodny na egrese.Som v egresoch uplny lajk.Dakujem za pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 29.1.2009 11:26

Stromkový angrešt se roubuje na meruzalku zlatou. Balíčkovaná nebo v květináči se dá roubovat už teď v zimní zahradě. Pokud nemrzne tak už i venku, obojí čerstvými rouby. V březnu už se dá roubovat asi jen rouby uskladněnými v ledničce. Ty venkovní raší a jsou špatné. V květnu se roubuje za zelena zelenými rouby. Nemusí to být vrcholové. V létě se dá zkoušet očkování a v srpnu roubování mladými dřevnatými rouby. Fungují techniky roubování do boku, kopulace, anglická kopulace, sedélkování a do rozštěpu. Teď nevím, zda se dá meruzalka vůbec někde koupit. Zahrákáři používají svou vlastní vyrostlou jako odkopek stromkového rybízu nebo angreštu. Na zamazání vršku roubu používám latex nebo balzám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 29.1.2009 13:28

Angrešt se dá množit hřížením nebo i řízkováním. Není třeba si to komplikovat roubováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?), 30.5.2022 21:06

I já roubuji na meruzalku zlatou. Buď koncem zimy nebo na zeleno koncem května, začátkem června. Kvůli tloušťce téměř vždy do rozštěpu. Podobně rybíz na meruzalku. Chytá velmi ochotně.

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 29.1.2009 13:35

Roubování angreštu není komplikování, je to způsob jak dosáhnout stromkového tvaru, když jej potřebuji. Další pěstování ve tvaru stromku je snažší než keřový tvar. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 29.1.2009 13:48

Ano, ale tazatel psal že je úplný laik, ne že chce pěstovat stromkové tvary. A řízkování je pro začátečníka určitě jednodušší, nemyslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.1.2009 14:02

Já osobně mám s řízkováním angreštu spíš špatné zkušenosti. Hřížením to jde lépe. Jenže k hřížení potřebujete mít na zahradě ten matečný keř.    Myslím ale, že keřový angršt není žádná výhra, stromky se líp stříhají i češou. Z jednotlivých technik se mi nejlíp osvědčilo roubování v srpnu do boku. Lze roubovat taky v lednu až únoru kopulací, ale je dobré mít připravené nahrnkované podnože a bezmrazou místnost. A nespěchat s vysazením narašených saznic do volné půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 29.1.2009 14:10

Řízkování je zřejmě jednodušší, než roubování. Pokud ale ještě rozumím slovensky, tak se pán ptá na roubování, nikoli na řízkování. Vrubel je roub. Ale možná se pletu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 29.1.2009 14:13

Ano, ptá se na roubování, to já vím. Ale ze zkušeností (sice v jiném oboru, ale to bude všude) taky vím, že laici a začátečníci se na složitější postupy ptají často proto, že o jedodušších neví. Tak jsem chtěl upozornit že to jde i jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirokrto - (9) - 28.2 (?), 29.1.2009 17:53

Dakujem vam vsetkym za cenne rady.Mam na zahrade stromkovy egres mne neznamej odrody.Uz je dost stary a tak by som chcel mlady.Odrezkami som odpestoval asi 6ks krickovych ale su dost nachylne na americku plesen egresovu.Stromkovy ju nemal, bol asi lepsie vetrany ako krikove ktore niekedy ciastocne zarastu travou ked nejdem na zahradu.Egrese su obrovske, podelneho tvaru priemeru 3cm nerad bi som o ne prisiel.Miro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika