rezistentni kerovy angrest



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?)
14.10.2008 14:18

Nejsem si jist, jestli se keře vůbec prodávají. V nouzi můžete použít i stromek s větší korunkou. Zasadíte jej šikmo naležato - celý kmínek pod zem, včetně místa roubování. Ušlechtilá část po čase sama zakoření. Angrešty z řízků asi taky zakořeňují, ale dost neochotně (aspoň ty moje), použít by šlo vzdušné hřížení (dost pracné).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 103.186 (?), 14.10.2008 13:31, zobrazeno: 9546x

Shanim rezistentni kerovy angrest a jsem neuspesna, vsude na mne koukaji jak na silence. Chci volne rostouci zivy plot z okrasnych i jedlych keru a prijde mi, ze stromky by tam nevypadaly dobre. Netusite, kde se daji sehnat po ceste Melnik, Slany, Praha??? Popr. v okoli Kralup. Nevim, co je na kerich tak spatneho krom toho, ze se spatne sklizi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.10.2008 14:18

Nejsem si jist, jestli se keře vůbec prodávají. V nouzi můžete použít i stromek s větší korunkou. Zasadíte jej šikmo naležato - celý kmínek pod zem, včetně místa roubování. Ušlechtilá část po čase sama zakoření. Angrešty z řízků asi taky zakořeňují, ale dost neochotně (aspoň ty moje), použít by šlo vzdušné hřížení (dost pracné).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 25.12.2008 13:35

Asi by bylo škoda stromku, ikdyž to určitě jde také. Angrešt, který špatně zakořeňuje, se dá v lednu až únoru naroubovat na podzimní řízek nebo odkopek černého rybízu a po ujmutí zasadit pod místo roubování.

Dal jsem před měsícem několik řízků angreštu do zahradnického substrátu za okno (12 st. C) a zdá se, že se chytily všechny i bez stimulátoru. Roubované na rybízu asi vyraší později.

řízky angreštu
řízky angreštu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.8.2013 17:36

i já bych rád na podzim keře rezist.angreštů, řádově desítky kusů, ale kde je sehnat??nejlepe prostokořenné na podzim..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika