Řez bobulovin - nyní?



host - 19.124 (?)
22.2.2021 17:15

Ak tam máte jamu, JG vám dobre radí, aby ste to zasypali, ale ak by ste mali urobiť kopček, tak kríček radšej vykopte a zasaďte hlbšie. Ja som nevedela, že bobuľoviny treba sadiť cca 10 cm hlbšie ako je tzv. krčok, od ktorého sa to rozvetvuje a všetky sa mi rozvetvovali nad zemou a po pár rokoch zostarli a neboli nové výhony. Všade som čítala, že ríbezle mám strihať, ale ja som nemala čo. Tak som ich vykopala, zasadila hlbšie, zastrihla 1-2 výhony pri zemi a tým som ich prinútila, aby vyrašili novė výhony zo zeme a už musím strihať aj ja 😊. Nech sa vám darí. Hela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 111.249 (?), 21.2.2021 12:43
Rostlina vypadá jinak pěkně, zdravě, výhony jsou silné, dosypu tedy zeminu a uvidíme. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.124 (?), 22.2.2021 17:15

Ak tam máte jamu, JG vám dobre radí, aby ste to zasypali, ale ak by ste mali urobiť kopček, tak kríček radšej vykopte a zasaďte hlbšie. Ja som nevedela, že bobuľoviny treba sadiť cca 10 cm hlbšie ako je tzv. krčok, od ktorého sa to rozvetvuje a všetky sa mi rozvetvovali nad zemou a po pár rokoch zostarli a neboli nové výhony. Všade som čítala, že ríbezle mám strihať, ale ja som nemala čo. Tak som ich vykopala, zasadila hlbšie, zastrihla 1-2 výhony pri zemi a tým som ich prinútila, aby vyrašili novė výhony zo zeme a už musím strihať aj ja 😊. Nech sa vám darí. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 22.2.2021 19:15

A jak jsou ty nové výhony cca dlouhé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.249 (?), 22.2.2021 20:39
Sadili jsme asi 20 kerovych rybizu, sadili jsme hloubeji, nez rostly ve skolce- tak jak se ma. Vsechy sazenice byly pekne a nyni rostou ucebnicove, jen tento jeden rybiz je od zacatku divny. Byl to jeden dlouhy kolek s chomacem korenu na konci, ackoli jsme ho zapustili jeste trosku niz nez ostatni, ze zeme nevylezlo nic, rozvetvil se jen nad zemi. Rikala jsem si, jestli ho zkracenim pomerne silnych vetvi nedonutim vyhnat nove vyhony ze zeme - jsem si jista, ze je z ceho... Ted maji ty nadzemni vyhony odhadem 40cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 23.2.2021 5:49

U toho odlišného jedince mělo dojít před sázením ke zkrácení toho kořenového kůlu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 23.2.2021 8:42

Kdybyste to napsala rovnou a ne po kapkách, mohla diskuse vypadat jinak. Když napíšete jednu větu a ostatní se musí domyslet, každý si domyslí něco jiného. Rada je podle toho, jak vám na té planáži záleží. Když hodně, vykopejte to a zasaďte nový. Jestli ne, nechte to být. Nové výhony tam ovšem nepřidáte, musíte to nechat na rostlině. 40 cm je slušný přírůstek v prvním roce z mého pohledu (550mnm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika