Rakytník řešetlákový



host - 18.164 (?)
19.4.2009 20:29

reklamovat u prodejce a obrnit se trpělivostí.
Nejlépe je zajet do velkého oseku u kolína, tam jsou na to odborníci a prodají dobrý matriál.Zajímavé by bylo jestli tajně mají taky nějakou ruskou odrůdu nebo jen německé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 137.181 (?), 14.4.2009 10:46, zobrazeno: 42084x

Hypophoe... koním na Sibiři se po něm leskne srst. Mám samce a samici, jsou cca 4 roky vedle sebe - a nic. Žádná vitamínová oranžová kulička. Pěstuji tu dvojku v údolí, slunce má asi tak do 3 odpoledne, v zahradní půdě není, jenom dostal pod sebe substrát a cererit, je pod strání vykáceného lesa. Asi 3 metry od nich je potůček, ale oni mají dost sucho.  Kde je chyba?  Nebo není a vyčkávat? Ani nevím, jak mají vypadat květy, samice má teď něco titěrného bělavého na větvičkách...???

F. T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.147 (?), 14.4.2009 18:44

Samčí rostlina Rakytníku má plodné výhony s nápadně velkými květním pupeny. Jsou to vlastně shluky pupenů(jehněd chcete-li) které už jsou v tuto dobu možná vyprášené. Samičí rostlina má v dospělosti drobné jednotlivé pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.181 (?), 15.4.2009 14:37

...Že já mám vedle sebe dvě samice...??? Pupeny se málo liší. Prášící "jehnědy" už vůbec spíš nebyly.  Prodali je v Kolíně jako pár.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 19.4.2009 20:29

reklamovat u prodejce a obrnit se trpělivostí.
Nejlépe je zajet do velkého oseku u kolína, tam jsou na to odborníci a prodají dobrý matriál.Zajímavé by bylo jestli tajně mají taky nějakou ruskou odrůdu nebo jen německé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.164 (?), 26.4.2009 23:18

Já mám semenáč z nějaké ruské odrůdy, ušlechtilé, a přítel má odrůdu Obilnaja/=úrodná/.Obě mají problém odnožit nebo to neumíme.Naopak divoké rakytníky odnožují tak moc že zaplevelují.
Aby se to rozmnožilo, muselo by se to řízkovat.Já mám samce asi 30m od samice a je to moc daleko, špatně to tak plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.159 (?), 17.10.2009 10:21

Vím kde roste velkoplodá odrůda s minimem trnů - asi Leikora - na dvou místech kousek od sebe - celkem prý 14hektarů. Přijde mi to jako by to na jednom místě nikdo, krom pár lidí, nesklízel. Teď je to tam obalené a vypadá to tam jako džungle, "stromy" mají i víc jak 4metry na výšku, některé kmínky mají v průměru i víc jak 12cm.

Tak kdyby někoho zajímalo kde, tak je to kousek od Jihlavy a kdo umí použít vyhledávač a selský rozum, to najde. Kdo ne, tak můžu prozradit: ok.dingoZAVINÁČtiscali.cz.

A tady dvě fotky jako důkaz:
http://megaupload.cz/images/rakytnik.jpg
http://megaupload.cz/images/rakytnik2.jpg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 29.10.2009 21:17

fajn, díky. Já našel v katalogu Haeberli ze švýcarska rakytník, který plodí i bez samce a další nová odrůda. je to tady na konci dole
Novinky

BLACK JEWEL Black Raspberry
ve velkých hrnců

Ein nové, silné aroma pro Vaši zahradu. Zralé od konce června. Ve Spojených státech široce používá na koláče a džemy. Stávkující fialová-šedá tyče. Odolné, vhodné pro vysoké nadmořské výšky.

K dispozici od léta 2008.

Ostružiny

Scotty Loch Tay (y)

By Scotty BlackBerry začíná sklizeň, ještě dříve! Již v roce V střední-červenec sladký, velmi aromatická, velké Ostružiny z domenlosen tyče. MitteIstarker, polo-vzpřímený růst. Robustní a hardy.

Vhodné pro vysoké nadmořské výšky.

ARROW BEAUTY Peach
ve velkých hrnců

V experimentální výsadbě má HARROW BEAUTY as velmi odolné vůči listy curl prokázána.

Yellow-rozpracováno, aromatické ovoce, slunce červené tváře. Dobrý neoddělujícími se peckami. Průměrné výnosy. Dospělé od střední-srpen. Selbstfruchtbar.

Dostupný od léta 2008.

Krušina

Sandora hipparth (S)
Selbstfruchtbar, H. rhamnoides,

Plodin s vysokými pouze řešetlák rostlin měkký "přístup, protože bez oplodnění od mužské rostliny. Strong geIborangene bobule plný hodnotných zdravých přísad, bez semen. Velmi silný. mrazu-rostlina.

Pendulina
Muž (Hippophae rhamnoides)

Vzhledem k poměrně dlouhý stonek ovoce vhodný zejména pro Handpflücke. Rané zrání Od střední-srpen. Velmi zdravá. vitamin-rich-i ochutnávka plodů. velmi robustní, mráz-rostlina. Vyžaduje, aby muž opylovačů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 8.11.2009 12:53

a neví se něco o rakytníku odrůda sluníčko a krasavice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 3.12.2009 8:15

jo, uz víme, rusové je mají v tabulkácxh vlastností. 
a taky tady je něco o tom      http://www.niilisavenko.ru/9537584391
většinou jsou plody jejich odrůd nad centimetr, některé i sladké a jiné beztrnné, některé nízkorostoucí jako solnysko a moskovskaja krasavica

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.219 (?), 3.12.2009 18:35

Kdyby tak někdo tuto stráku dovedl přeložit do češtiny a zveřejnit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika