Rakytník



host - 53.209 (?)
7.8.2009 9:07

V jakém stádiu zralosti sklízíte rakytník? Plody už krásně červenají, loni jsem začal se sklizní už 2.8. a sklidil 11,50 kg z jedné rostliny. Nevím, jestli bych neměl ještě počkat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 18.164 (?), 11.2.2009 8:57

přesně tak to je. Samec má v zimě velké pupeny, samice malinké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.8 (?), 19.2.2009 21:19

V této době je rozeznání samce a samice podle velikosti pupenů naprosto jednoznačné - u rostlin starších jak 2-3 roky. Ale kvetení rakytníku jsem si nikdy nevšiml. Květy jsou běžně neregistrovatelné - bez nějakého hodně důkladného zkoumání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.44 (?), 3.3.2009 18:49

Ftip je, že v zimě to málokoho (laika) napadne zkoumat. Očumoval jsem to vždy ve vegetaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 24.2.2009 7:24

Vědci zde píšou, že obsah vitamínu C u Rakytníku je podle odrůdy v rozmezí 100až 400mg%.   Nevěřím proto laickým údajům od Darius, jsou značně přehnané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.164 (?), 3.3.2009 18:22

Samozřejmě je to ted na dospělých rostlinách jasné.  Problém je vidět pestíky, ty jsou moc malé tudíž říci že samice kvete je možné ale málokdo se na ni tak zblízka podívá aby pestíky viděl.Samec ten po otřesení větví zase práší pyl až to rozkvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.164 (?), 3.3.2009 22:53

Právě čtu tohle:
http://www.pfaf.org/leaflets/hippo.php
Píšou tam, že druh rakytníku hipophae rhamnoides se staL V USA PLEVELNÝ A ŽE OPORUČUJÍ pěstovat H.salicifolia.  Zajímavé.My kdysi měli obrovské stromy rakytníku.to co se množí jako odrůdy tady to je H.rhamnoides a jeho odrůdy musí být na cedulce vyznačeny to už snad tento zaplevelující efekt nemá, alespon já ho nepozoroval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.166 (?), 16.3.2009 23:00

Tak já jsem si nechala poslat rakytníky před třemi lety z Krakonošova zahradnictví Jilemnice, vyrostly už pěkně a je pravda, že kolem nich je spousta odnoží, co vyrůstají z kořenů. Když to tu čtu, tak to jsem si teda si musela pořídit tu "horší" odrůdu, když ty "lahůdkové" se nerozlézají. V loni měly poprvé plody, tedy celkem 3 kusy, dva sezobli ptáci, jeden zbyl na mě a byl kyselý až hrůza. Tak jsem tedy v rozpacích, jestli jsem naletěla a poslali mi plevel, tak to zamrzí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 17.3.2009 7:51

I já mám tříletý rakytník. V loňském roce měl na jednom keříčku cca 50 plodů. Snědli jsme je my. Ptáci o ně nejevili žádný zájem. Vůbec mi ale neodnožuji a právě bych si j rád rozmnožil a z odkopku to asi nepůjde. Potvruji chuť - dost kyselohořké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 19.3.2009 23:42

taky jsem viděl prodávat rakytník roubovaný.To je sice dobrý způsob jak přijít k odrůdě, ale je-li podnož divoká, mohlo by to taky moc odnožovat.Něco jiného by bylo, kdyby někdo na sazenici ušlechtilého označeného názvem odrůdy přirouboval samce tak aby oboje bylo na jedné rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 7.8.2009 9:07

V jakém stádiu zralosti sklízíte rakytník? Plody už krásně červenají, loni jsem začal se sklizní už 2.8. a sklidil 11,50 kg z jedné rostliny. Nevím, jestli bych neměl ještě počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika