Přežije tenhle angrešt sezonu?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 255.28 (?)
9.3.2020 9:06
Asi bych ho opatrně vyryl a zasadil na ležato bez porušení kořenového balu. Bude pokračovat jako plodící keř. Časem půjde znovu přeroubovat na meruzalkové výmladky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 150.2 (?), 8.3.2020 22:39, zobrazeno: 4962x

Mám jej radši vykopat, nebo myslíte, že když ránu zamažu, tak bude ještě plodit? Loni jsme si z něj náramně pochutnaly (i když snad poprvé, ale špatně jsem o něj předtím pečovala), mám ho asi 6/7 let.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.12 (?), 9.3.2020 5:42
Obrázek nic moc, ale podle siluety stínu je to pěkný pahýl. Co koupit a někam provizorně zasadit nahradni stromek? Kdyby tenhle odešel, nemusíte čekat. PeP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 255.28 (?), 9.3.2020 9:06
Asi bych ho opatrně vyryl a zasadil na ležato bez porušení kořenového balu. Bude pokračovat jako plodící keř. Časem půjde znovu přeroubovat na meruzalkové výmladky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 150.2 (?), 9.3.2020 10:22

Aha, to je zajímavá myšlenka, zasadit ho do země. Nevím ale jestli to půjde, je dost dřvnatý, musela bych asi ostříhat půlku koruny. A to by se mu normálně dařilo jako keři? O roubování nemůže být řeč - Vše jsem si k tomu pčlivě nastudovala a pak šla na to - šlachu jsem si naštěstí nepřeřízla ale asi dva roky jsem měla trochu chromej prst. Roub se neujal ani jeden.

MNo, možná by to pro mě udělal strejda, nevím. Ale proč bych ho měla roubovat když to bude spokojený keř?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RUBIK - (21) - 91.196 (?), 9.3.2020 11:51

Ani za rostlinu vzhledu Majolenky nelze dát ruku do ohně-natož za ten Váš str. égreš!cheeky Jestli jsou hojící se jizvy mech.původu-způsobené dvou či vícenohou zvěří, je naděje živá, ale je-li původcem botritis, tak dělám křížekcrying...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 150.2 (?), 9.3.2020 12:07

Na mechanické zavinění to moc nevidím, sázela bych spíš na nějakou chorobu. Ale to je spekulace. Napadá mě ale, pokud je to nějaká choroba, nemohla bych to mít i na jabloni? Najednou jí popraskala kůra (ne jako ta prasklina od mrazu, vypadá to vlastně hodně podobně. A je už i růzě provrtaný vším možným. Už jsem nad ní zlomila hůl a čeká na motorovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 255.239 (?), 9.3.2020 12:52
Stromkové angrešty se málokdy dožijí více než 10 let. Nemusí to být vaše chyba. Keřové vydrží mnohem déle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RUBIK - (21) - 91.196 (?), 9.3.2020 13:12

Při vší úctě p. M., osobně ošetřuju na více adresách desítky angr.stromků min.25 let starých a nevypadají, že by se chystaly do hrobu... Dbám na pečlivé ošetření větších ranek-ve dřevě, kde vidím problém, poradím-např.hnojení, meruz.podrůstky, konkurence plevelů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RUBIK - (21) - 91.196 (?), 9.3.2020 12:53

Příčiny popraskání kůry bývají různé-výkyvy počasí-několik ukrutně suchých let a minulý rok průměrné srážky způsobují překotné nahrazování-odlučování starých tkání. Na té jabloni to budou hmyzáci-ovoc.kůrovci. Jestli jsou děravé jen některé větve, ale kmen vypadá ok, tak nemusí být celý strom ztracen-často se po razantním ořezu toho špatného jako zázrakem zvetí-i ze spících, nyní neviditelných pupenůenlightened.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.2 (?), 9.3.2020 14:37

Aha, přikládám tedy ještě fotky té jabloně. Jde mi o to, jestli mám něco dělat aby mi to nesežralo celou zahradu.

A ten angrešt tedy? Mám to jen zamazat? Nebo z něj zkusit udělat keř? Nebo prostě vykopat a koupit nový?

Přikládámn ještě jednu fotku toho angreštu.

Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika