Plodnost kamčatské borůvky



chovanec - (7)
26.12.2005 10:46
Pořadně prořezat,nechat jen jednolete výhony,nahnojit jakmile sleze sníh Hydrokomlexem v dvojnásobném davkováni než je v návodu.
Odkud ji máte??Ode mne???Část problému je popsána niže.
Část klonů které jsme prodávali,popřípadě od jiných pěstitelů ,může být cizosprašná.Proto jsme doporučovali vice keřů,podpořené slevama.Podle zkušeností je ale většinou problém jinde.Chovanec
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 191.84 (?), 5.2.2007 16:55
žel, nemohu s tímto příspěvkem tak zcela souhlasit. samosprašnost=u aktinidií schopnost oplodnit vlastními prašníky zřejmě skutečně existuje, to je pravda co říká pan Chovanec že rostlina je tam sama daleko široko nic, ve vojen. pásmu, a úrodnost je hojná. I o aktinidii argta,odrůdě Weiki jsem viděl pojednání, že je samosprašná jen na 25% a odrůda issai asi na 60%.Není to teda jednoduché. Kola  Nestudoval jsem moc ty američany, já dělal jen studium, shánění semen z mnoha míst, výsevy a selekci a to skoro jen s druhem kolomikta. Arguty tady byly dávno od první republiky v Hluboké, holovousích, Prievidzi a na jiných místech, všude jiná odrůda či typ.    Chci upozornit, že my když říkáme arguta, myslíme tím argutě podobnou rostlinu. Ve skutečnosti pod tím bývá mnoho dorůd popsaných jinak, ale jsou si  podobné a blízké. Málokdo pozná druh od druhu. U kolomikty je to dost snadné, u polygamy taky, jinak to je velmi těžké odlišit druhy.V USDA jich ted je asi 136.A přibývají. Kola J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host, 13.1.2006 18:15
Nakolko sa tu spomina Jenny,chcel by som sa spýtat na Boscoop,nejake info.Velmi dakujem prave ma 3 roky a prvu zimu je vonku a preziva 18°C mrazu. Uz som ju aj oplakal.Pred rokmi boli u nas mierne zimy no vlani a tento rok hruza...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.6 (?), 18.1.2008 11:56

No, já neznám pana Chovance, ale já mám Kan, borůvku na zahradě jen jeden keř /!!!/ a plodí naprosto v pohodě! V okolí ji nikdo jiný nemá "o)))

A pokud jde o tu Argutu, hrozně moc se mýlíte vy, jsou více či méně samosprašné odrůdy. Vše spíše záleží na tom, kolik chcete sklízet plodů. Sám mám asi 10-ti letou rostlinu, která plodí spolehlivě sama o sobě... A odrůdy jsem do nedávna neřešil..., je to totiš semenáč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.184 (?), 13.8.2008 21:33

Ja teda mam mini kiwi jen jednu rostlinu, čekala jsem sice několik let ale rodi sama a bez samečka!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.4 (?), 13.11.2011 8:46

Vážení, označení,,Kamčatská borůvka " je ochranná známka na odrůdy ze zahradnictví Chovanec. V Receptáři prima nápadů nemají právo takto označovat jiné zimolezy. Většina u nás pěstovaných zimolezů je cizosprašná, odrůda Modrý triumf a Remont jsou samosprašné, to mám prokázáno z mnoha stanovišť. Problém,, neplodnosti" bývá zpravidla jinde. Chovanec Miroslav, zahradnictví Lipník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 13.11.2011 12:04

Vážený pane Chovanec, můžete mi upřesnit, co znamená výše zmiňované "jinde"? Před pár lety jsem si koupil přímo u Vás v Lipníku tři keře Modrého triumfu a do té doby, než jsem si koupil další odrůdy zimolezu, nestála jejich plodnost za nic. Zajímavé, je že v Rusku, kde se intenzivně věnují šlechětní zimolezů a mají zaregistrováno u Gossortu více jak 100 odrůd, nemají samosprašnou ani jednu odrůdu, maximálně částečně samosprašnou. A všude při pěstování zimolezu zdůrazňují, že je potřeba mít nejméně tři odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.51 (?), 15.11.2011 21:03

Také jsem měl nakoupeno několik sazenic Modrého Triumfu od pana Chovance z výstavy v Litoměřicích a i z Lysé n. labem. Pěstoval jsem několik let běžným způsobem a zpočátku plodily sporadicky, ale někdy byla úrada jak hrom. Řekl bych, pokud někdo vsadí jen na samosprašnost těchto odrůd, je riziko častých výpadků úrody ovoce. Totiž po přidání odrůd Altaj a Duet, i Modrý Triumf plodil výtečně.

Je to, jak je zmínka o kanadských "samosprašných" borůvkách, třeba zmiňovaná Blue Crop (modrá sklizeň),přelož.  Plodí dobře, ale i ta má výpadky, při více odrůdách výpadky v plodnosti jsou minimální,    zahradník Přemysl Podrázský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.105 (?), 5.6.2014 21:20

Také jsem letos koupil na farmářských trzích "kamčatskou borůvku". Údajně zcela nový klon s názvem "Balalajka" Prodejce tvrdil, že je zcela samosprašná a že pro ni byl někde až v SRN. Tak nevím, naletěl jsem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 6.6.2014 15:59

Nových odrůd zimolezů se poslední dobou vynořuje poměrně hodně, část jich je od renomovaných šlechtitelů, většina má ale bohužel pochybný původ a tam je velké riziko, že to bude zklamání.

Zasaď to a uvidíš, třeba to nebude tak zlé - ale hlavně nevěř na samosprašnost a přidej k tomu pár dalších odrůd, jinak se po pár letech budeš divit, že tam je 5 bobulek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
chovanec - (7), 26.12.2005 10:46
Pořadně prořezat,nechat jen jednolete výhony,nahnojit jakmile sleze sníh Hydrokomlexem v dvojnásobném davkováni než je v návodu.
Odkud ji máte??Ode mne???Část problému je popsána niže.
Část klonů které jsme prodávali,popřípadě od jiných pěstitelů ,může být cizosprašná.Proto jsme doporučovali vice keřů,podpořené slevama.Podle zkušeností je ale většinou problém jinde.Chovanec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika