Pestovani jednouplodicích jahod



host - 248.159 (?)
24.9.2021 12:04

Listy nechte, pomohou se zakořeněním. Nové tak dlouhé nevyrostou, zřejmě byla sadba pěstovaná "na husto"(také to tak letos mám). Až na jaře pak odstraníte, které budou suché.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 248.159 (?), 18.9.2021 21:50

Pokud mají pořádně zakořenit, tak květy a plody odstraňte. Před zimou dejte mezi řádky kompost (nemáte-li, tak aspoň třeba posekanou trávu), zem pak nepromrzne tak rychle a sazeničkám dodá živiny.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.12 (?), 24.9.2021 5:34
Díky. Vysazeno, plody a květy jsem odstranil. Stane se něco, když ustřihnu i listy? Některé mají i 25 cm..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.6 (?), 24.9.2021 7:52

Pokud ty listy nejsou suché, nemocné, nebo jakkoli jinak poškozené, nevidím důvod proč je teď stříhat. Navíc na výsadbu pozdě ještě není, počasí je "pěkné" ve smyslu pro jahody, takže zakořenit určitě stihnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.159 (?), 24.9.2021 12:04

Listy nechte, pomohou se zakořeněním. Nové tak dlouhé nevyrostou, zřejmě byla sadba pěstovaná "na husto"(také to tak letos mám). Až na jaře pak odstraníte, které budou suché.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 24.9.2021 12:26

Taky záleží na tom, v jakém stavu jsou kořeny, srdéčko, jestli je místo výsadby na plném slunci, větrné poloze, jaký je systém závlahy, četnost... Ještě přemýšlím nad informací, že má jít o jednouplodící jahodycool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.138 (?), 24.9.2021 17:17
Diky všem. Nechám to už jak to je. Listy jsem chtěl dát pryč proto, že některé rostlinky se kvůli vysokým a těžkým listům vyvraceji a vytahují tím celou rostlinu ze země. Z dvaceti rostlin to byl větší problem u čtyř. Ty jsem nakonec "odlistil". Když nezakoření, na jaře dosadím. Jinak pěstují už nějaký ten rok na černé textilii. Hlavně kvůli mé lenosti; plení mě fakt nebaví. Není to ideální. Na jaře bývají rostlinky vytažené po zimě a musim je přitlačovat. Také je problem s hnojenim (hnojení na list se mi nedaří, nestíhám) a přihrnutím kompostu. Nakypřit půdu okolo už vůbec nejde. Ale mám ještě jeden záhon, kde je mam 3 roky a letos zaplodily hezky, tak je ještě jeden rok nechám. Celkově pozitiva pěstování na textilii u mě převažují ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 25.3.2024 9:09

Neobvyklé pestovanie jahôd. 

Jahody
Jahody




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.148 (?), 25.3.2024 21:05

Něco je na těch fotkách divného - jak to, že ty jahody jsou všechny kompletně zralé najednou a ze všech stran stejně???           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 26.3.2024 3:44

Jahod krásná, rudá malba, zda to klam a taky šalbacool? Na plážích jsou petek zdroje, přidám vodu, trochu hnojewink, vidím příští život svůj, bude mi už jenom hujlaugh, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika