Odrůdy kanadských borůvek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 50.37 (?) 
13.2.2013 8:23

Díky za odpověď, dobře udělám to s těmi fóliemi také tak, protože výsadbu provedu na horizontu mezičky a voda by určitě rychle mizela. Nemá se do té bazénkové fólie udělat přece jen několik menších otvorů, třeba jen v rohách? A ještě prosím o odpověď na složení substrátu, stačí jen orientačně, jestli použít pouze rašelinu, nebo jestli smíchat rašelinu s pískem a kompostem, nebo ještě s něčím jiným? Moc díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 13.2.2013 8:35

Když uděláte do fólie díry, efekt zásobárny vody zmizí. Ten bazének je tam proto, aby voda zůstala v dosahu kořenů a neodtekla. Mám borůvky v substrátu z kůrového mulče, čisté rašeliny a písku v poměru odhadem 1:1:0,2. Zatím prosperují dobře. Zjara vždy dosypu rašelinu a piliny. Hnojím granulovaným hnojivem na borůvky v krásné barevné krabici, výrobce si nevzpomenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.37 (?), 13.2.2013 10:39

Dobře, udělám to také tak, děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 19.3.2013 21:02

Prosím Vás, nevíte zda je odrůda borůvky, kterou prodávají v Lidlu dobrá a spolehlivá odrůda. Děkuji. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.163 (?), 19.3.2013 23:35

Na obalu píší Patriot, ten by podle netu měl být slušný, ale osobní zkušenost nemám. Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 21.3.2013 21:40

Děkuji pane Pavel, měl jste pravdu byl to Patriot. Dnes jsem si ho koupila a také i maliník Malling Promise. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.66 (?), 5.1.2013 21:27

Odrůda Berkeley se řadí mezi odrůdy citlivější na mráz,  měl bych trochu obavy. Pro lepší odolnost vůči mrazu doporučuji skončit s hnojením dusíkem co nejdříve-v průběhu května.Jinak dozrává ve stejnou dobu jako odrůda Bluecrop. Odrůda Draper-podle mne výborná chuť plodů, všechny jsou stejně velké-nezdrobňuje. A dá se skladovat velmi dlouho, dozrává v podobnou dobu jako Bluecrop. Liberty má podobné vlastnosti jako Draper jen dozrává až začátkem září, u Vás to bude ještě později. Hortblue Poppins je oceňována pro svoji vynikající chuť, která je velmi blízká lesním borůvkám a pro svoji dekorativnost listem i růstem keře- proto je doporučována především do zahrádek. Pro podrobnější popis těchto i některých dalších odrůd doporučuji navštívit stránky majitele první komerční plantáže kanadských borůvek v Evropě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 6.1.2013 14:06

Panove, jaky mate nazor na poloranou odrudu ´Reka´? Chut udajne take velmi podobna lesnim boruvkam? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.66 (?), 6.1.2013 14:25

Chuť opravdu velmi podobná lesním borůvkám. Naprosto nenáročná odrůda, velmi rychle rostoucí-snad nejvíce, co jsem viděl, velmi plodná. Je doporučována do chladnějších oblastí, vyžaduje delší vegetační klid proti ostatním odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 13.1.2013 9:59

Dalsi dotaz - mate zkusenosti s odrudou Nui? Na stankach, ktere doporucuje host - xxx.xxx.240.66 jsem se docetl, ze je citliva na antraknózu a plisen sedou. Odrudu Draper chci poridit urcite, jeste uvazuji o nejake velkoplode boruvce, ale provadet postriky na boruvkach se mi nechce. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika