Neplodící Josta a černý rybíz



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
29.7.2015 9:44

Je to všechno o výživě.  Pokud keře řádně vyhnojíte a na jaře kolem nich proti plevelům namulčujete (stačí rozložit kartony z krabic a na to posečenou trávu),  narostou přes dva metry a úrodu ani nezvládnete zpracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 228.141 (?), 29.7.2015 15:05

Díky pane Miloši za reakci, jde o to, že ty rybízy (i červené a bílý) jsou ve stejných podmínkách, vzdáleny od sebe cca 0,5-1m.

Spíše mám podezření po přečtení zdejších diskusí, že je napaden něčím, má takové ty bobule, nevzpomenu si na název.

Zase je divné, že ty bobule jsou jen na tom jednom, i když jsou kousek od sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.65 (?), 25.8.2015 13:10

Nejsem profi zahradník, ale mám jednu bohatou zkušenost s rybízem a justou. Keře jsem dostala před mnoha lety od zahrádkáře, který likvidoval svoji zahradu. Zasadila jsem keře dle jeho rady, dokonce aby byli otočené ke slunci, jak byly původně, a začala jsem o ně pečovat, jak zde všichni popisujete. Místo bylo a je ideální. Výsledek byl velmi malá úroda. Tak jsem se rozhodla, že jsou namísto přirozené hradby,  a nechala jsem je být, absolutně jsem se jim nevěnovala. Jen jsem vyřezala každý rok suché větve a konce. Výsledkem je, že nyní mi rodí jako zběsilé, dokonce začal rodit po 6 letech i bílý rybíz. Přihnojuji 1 x za 2 - 3 roky odleželými kravinci naproti z pastviny před zimou. Trávu kolem nich posekám a posekanou podestelu kolem = mulčuji a ještě dodávám živiny. Moje zkušenost je, že si rostliny potrebují na místo zvyknout, doba je min. 2 roky, A pak také přílišná péče škodí. Je to asi tak, jako kdyby za vámi chodili členové rodiny, a neustále vám nutili něco k snědku. Budete pěkně tlusťoučký, ale nebudete asi mít úplně ideální podmínky k životu, o psychickém stresu z neustálého nucení k jídlu nemluvě. 😉

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika