Mrtvice angreštu?



host - 137.170 (?)
6.8.2012 20:53

Dobrý den.
Mně připadá chuťově výrazný červený Martlet (540m/m). Chutný, zároveň sladký i kyselý jako angrešty dřive. Připadá mi výraznější než třeba Prima a Pax. Ale plodil mi teprve druhý rok. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 107.253 (?), 25.5.2011 18:38, zobrazeno: 8773x

Mám již několikátý rok angrešt Prima od šlecht. p. Vrány ke své velké spokojenosti. Ale už druhý rok vždy na některé z větvi v době, kdy jsou plůdky tak 1/2 cm velké, začnou listy i plůdky zasychat a nakonec větev musím uřezat. Čím to? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.20 (?), 11.7.2012 22:37

Dobrý den,

mám opakovaně stejné problémy. Přišel už jste na příčinu?

Děkuji

Tomáš Burian

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 6.8.2012 12:29

... na příčinu jsem nepřišla, a letos "odešel" celý stromek, tak přišel vykopat. Bohužel, nebyla to nejhorší chuť, i když nejlepší taky ne, navíc pro příliš bujný růst se musel redukovat už v létě - možná to nezvládl a zakrácené větve zmrzly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2012 13:59

Obvykle se jedná o houbovou botrytidu, která způsobí, že uschne celý stromek angreštu. Často je při tom patrné olupování kůry na kmínku poblíž místa štěpování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 6.8.2012 17:26

... a co proti tomu? Rezistenty obvykle kupuji proto, abych nemusela použít chemii, ale v tomhletom případě zřejmě její absence byla chyba. Ráda bych si letos objednala i další stromek angreštu, Karmen,  od p. Vrány,  Zatímco jeho Prim se dostane koupit i jinde, o odrůdě Karmen ve školkách nevědí. Znáte ještě některý angrešt s klasickou chutí starých odrůd?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 6.8.2012 18:29

Rezistentní angrešt se většinou myslí rezistentní proti americkému padlí.Váš angrešt zřejmě však zahubila jiná choroba.Tak jak píše M.V.plíseň šedá, která napadá meruzalku zlatou, tedy podnož.Přípravky na ochranu jsou třeba zde.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.170 (?), 6.8.2012 20:53

Dobrý den.
Mně připadá chuťově výrazný červený Martlet (540m/m). Chutný, zároveň sladký i kyselý jako angrešty dřive. Připadá mi výraznější než třeba Prima a Pax. Ale plodil mi teprve druhý rok. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika