Moruše - hledám jakékoliv informace



host - 37.76 (?)
21.9.2012 22:06

Můžete napsat, kde jste moruši "trnavskou" kupoval? V jaké oblasti Vám zmrzla?

Z.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 21.11.2009 21:05

Taky trochu moruše pěstuji. Vzhled černých plodů bych k ostružině mohl přirovnat, chuť však ne. Ostružiny mají plnější chuť s vyšším obsahem kyselin. Zralé moruše jsou spíše medové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.53 (?), 21.11.2009 22:11

Máme řadu stromů moruší bílých 60-ti letých, které jsme zdědili po dědečkovi. Pěstoval v 50-tých letech minulého století bource morušové.  Stromy jsou pěknou ozdobou jedné strany zahrady.  Plody černé jsou sladké, navinulé. Bílé, když dozrají do narůžovělé barvy,  medově nasládlé. Konzumujeme je v jogurtu s jiným sezonním ovocem. Zkrátka obejdeme zahradu a koukáme co ještě přihodit. Moruše přitahují ptactvo. Díky jim nám zpívá svým krásným flétnovým hlasem žluva hajní, aby jindy naplňovala zahradu hádavým škrékáním.  Ve stínu pod korunami moruší parkujeme auto, takže je nutno dodat, že na jeho karoserii se dobře vyjímají temně modré fleky pozůstatků návštěv drozdů a kosů. Ostatně, moruše jsou jejich. Za odměnu nám rostou na zahradě tu a tam jimi vysazené semenáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 27.11.2009 19:11

Když sázíte moruše, nesázejte je blízko domu nebo ani tam, kde chcete chodit.Šlapali by jste po napadaných, a ty přitahují mouchy.Známí to měli u vchodu a měli plný dům much.Vykáceli to, dali tam ořešák, který odpuzuje hmyz. Jinak moruší je moc různých, mnozí je množí semenem, takže to dopadá všelijak.Lepší by bylo roubované.
Výsev: na jaře jsem letos sebral pár plodů v želešické zkušebně, hned vysel a už mám asi 20cm semenáčky.ovoce sice nemá žádnou záruku kvality, ale k silnici se to dát může, neb naroubovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.70 (?), 14.12.2009 15:11

Semínka Červené moruše jsem koupil na Aukru a přes léto mi vyrostlo dvoumetrové něco co se nepodobá moruši ale spíše lípě. Na internetu jsem zjistil, že jsem nebyl podveden a že tato moruše se dost liší od u nás běžně pěstovaných bílé a černé. Má ráda vlhčí půdu, rychle roste do výšky 15 až 20 metrů, snese zastínění je mrazuvzdornější... Tak se těším co mi vyroste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.110 (?), 14.3.2011 14:10

Pamatuju z dětství, že to bývali velké stromy a plodů spousty, co padali na zem a husy se po nich mohly utlouct. A jestli někdo má takový rodící poklad na zahradě, je až trestuhodné si pod něj nerozprostřít plachtu a nezužitkovat do poslední šišky na dobré pití!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.15 (?), 20.12.2009 15:13

Dobry den, palenka z morusi je naprosto vyborna! :-) Nic vice krome osobniho senzorickeho zazitku ale bohuzel nemam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 25.12.2009 6:09

V Ostravě marianských horách je dost stromů velké bílé, ale moc vysoké. Známí měli u vchodu a ovoce opadává, bylo na něm i v domě moc much, tak to zrušili a dali tam ořešák, který mouchy odpuzuje. Peckoviny a moruše bych dal tam, kde nevadí opadávají cí ovoce a nešlape se po něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.76 (?), 7.8.2012 8:50

Ví někdo, jaký je rozdíl mezi moruší Trnavskou a Bzeneckou - velikost keře (stromu), kvalita plodů... Jsem z Prahy. Chci ji nasadit k plotu, kde je místo tak 3m na šířku. Do výšky může růst klidně do 3-4 m.

díky

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vladimír Ťok - (5) - 150.82 (?), 17.9.2012 16:10

Něco, co jsem koupil jako moruši trnavskou mě už podruhé zmrzlo až k zemi, takže pokud jsem nebyl podveden, má mrazuvzdornost cca jako fíkovník. Doporučuji nebrat. Bzeneckou neznám. Mám semenáče černé moruše a rostou bez problémů, ale zatím dost bujně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.76 (?), 21.9.2012 22:06

Můžete napsat, kde jste moruši "trnavskou" kupoval? V jaké oblasti Vám zmrzla?

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika