Moruše - hledám jakékoliv informace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 154.147 (?) 
20.11.2009 15:21

To že má černé plody neznamená že není bílá?!? Tedy to co máte je morus alba pendula. Opravdová černá moruše Morus nigra (moruše trnavská je taktéž morus nigra) má o poznání vyváženější chuť, tedy je sladkokyselá. Moruše "platanolistá" je zřejmě japonská Morus kagaymae s menšími ale prý chutnými plody. Dle některých webů je choulostivější ale já ji zkusím vysadit a uvidím... Objevil jsem ji u Starkla za 99 Kč,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 46.80 (?), 28.11.2009 19:51

Ti prodejci Vám nabízeli zcela správně moruši bílou Morus alba. To že má černé plody neznamená, že je to nutně Morus nigra. Morus alba M. bílá totiž varíruje od bílých plodů přes narůžovělé až tmavo červenočerným. A neznám M. černou která by byla Pendula neboli v převislém kultivaru. Vždy M bílá. Určení druhu se totiž neděje podle barvy plodu, nýbrž podle barvy borky. A ta je u Morus alba světlá, u M. nigra tmavě hnědá. Morus nigra má svou zakrslou varetu a tou je moruše Trnavská mající až 5 cm černé plody. Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.23 (?), 13.4.2012 18:02

Nevěděli byste někdo, jak velký vyroste stromeček meruše alba globosa. Mělo by se jednat o zakrslý druh s kulatou korunou? Dnes jsem ji koupila, ta bych potřebovala radu kvůli místu. Děkuji pokud někdo víte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 203.134 (?), 1.9.2008 13:23
ja sa zaoberám pestovaním pravej moruse trnavskej nie čiernej valibuk186azet.sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.229 (?), 9.2.2009 13:29

Rada by som sa spýtala, prečo mi nerodí už 10 ročná moruša biela? Po 4 rokoch zarodila len na 1 konári a to dosť malé ovocie. Kúpila som ju ako štepenú. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.205 (?), 28.9.2010 10:04

Taky mi nerodí, i když pěkně na jaře kvete.Taky bych púotřebovat poradit. LV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.194 (?), 29.9.2010 18:01

Buďto máte samce nebo samici (některé druhy a kultivary jsou jednodomé).Jaké byly ty květy přašníkové nebo pestíkové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.86 (?), 2.11.2010 16:04

Dobrý den! Máme na zahradě už 5 let stromeček moruší, přesný druh nevím, kupovala jsem to cca před 5 lety v nějakém zahranictví jako "moruši". Už je to pěkný stromeček cca 2 m vysoký, na jaře vždy obrazí lístky, je pěkně košatý, ale kvítek žádný. Je možné s tím něco udělat, aby rodil? Z dětství si pamatuji vysoké stromy černých a bílých moruší u moji tety na zahradě, slepicím velmi chutnaly a mně tedy taky. Děkuji za radu. S pozdravem Božena Růžičková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladimír 2 - (4) - 132.192 (?), 10.11.2010 14:40

Dva metry za pět let je dost málo. Možná máte nějaký okrasný neplodný kultivar (nešpiní chodníky). Až bude mít listy vložte foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.53 (?), 10.6.2013 8:24
Nic odborného nevím, ale je fakt, že nám začala moruše rodit také až po cca 10 letech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika