Maliník ve skruži



host - 160.18 (?) 
27.3.2013 10:14, zobrazeno: 7083x

Dobrý den,

chtěl bych na zahradu zasadit maliník jak na okrasu tak aby na něm narostlo trochu pěkných malin na zobnutí. Mám k dispozici pár skruží s vnitřním průměrem odhadem 50-60cm které bych rád zakopal a do toho nasadil malinu aby se nerozrůstala. Dočetl jsem se, že by zábrana měla být cca 60cm pod terén. Ale všude se píše jak sadit maliny do záhonu, ale toto sem se nikde nedočetl. Není to blbost? Dovnitř bych zarazil opěrný kůl a k němu výhony maliny přivazoval.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.3.2013 11:15

Proč ne, nevidím v tom problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.18 (?), 27.3.2013 11:32

uvádělo se ža by jednolivé výhony měly být od sebe vzdálené. Ale mě by vyrůstalo několik výhonů z jednoho místa. navíc by celkem malý prostor ve skruži postupně zaplnil kořenam. Hnojení je samozřejmost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 27.3.2013 21:42

Kvalitní kompost s velkým množstvím organické hmoty, nastýlání kompostem a třeba hnojem na zimu, hnojení do půdy popřípadě i na list. A hlavně pokud budete mít ty skruže kus navrchu jako vyvýšené záhony musíte maliny pořádně zásobovat vodou. Není to zlý nápad, rozrůstání jednotlivých odrůd je různé. Některé tvoří spíše keř, jiné dělají více odnoží do větší vzdálenosti.. Dalo by se říct, že s velikostí malin a s vznikem nových odrůd klesá jejich dravost v šíření do okolí. Když budete porost udržovat tak aby byly výhony od sebe cca 10 cm, z jedné skruže sklidíte solidní výnos pěkných plodů. Když necháte maliny zahoustnout, kvalita a velkost plodů se snižuje.

   Mám maliny v záhonu vedle trávníku. Odděluje je asi 15 cm vysoká fólie. Pod ní prorůstá akorát jedna žlutá a Heritage, ty novější už ne. A v trávníku ty zbloudilce vezme v pohodě sekačka, nebo dloubák. Když se záhon s malinami dobře hnojí, ani se ty maliny moc nesnaží utéct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika