Kterou odrůdu jahod už nechcete ani vidět?



host - 234.41 (?)
28.8.2021 20:58

Aké máte skúsenosti s odrodou POLKA? Trpí nejakými chorobami?           Mala by byť vhodná na spracovanie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 35.93 (?), 16.10.2015 16:18

Na korenove choroby je citliva Sonata, u Symphony by to melo byt naopak (odolna). To je divne, ze mate na Darselectu chlorozu, ja jsem tuto odrudu mel bez problemu, ale delam postrik proti padli a pravidelne i postrik listovym hnojivem. Pripadne dejte pristi rok fotku. Chut mame asi odlisnou, Rumba ani Florence mne nezaujala (v chladne oblasti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 16.10.2015 16:50

Mozno prave tymi teplotnymi podmienkami to bude. Tu pri Trnave byvaju cez leto velke horucavy. Svoje mozno robi aj poda, ktora je ilovitejsia, no ta vrchna vrstva je vcelku kvalitna a pre jahody je vzdy aj mierne vylepsena ulezanym kompostom, davam si strasny pozor, aby sa neuslapala, oberat sa moze len z chodnika. Bohuzial fotky zavrhnutych odrod uz asi nebudem moct poskytnut, lebo aj tie rastliny symphony o ktorych som dufal, ze preziju, tak medzicasom vyhynuli. Darselect uz cez leto. Symphony som vyberal prave pre to, ze Sempra ju deklarovala ako odolnu voci fytoftore a podobnym korenovym chorobam, bohuzial priniesla sklamanie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 16.10.2015 17:05

Tak Vam ji asi zamenili, Symphony ma byt odolna proti fytoftore, ale take ponekud kysela (proto jsem si ji neporidil). Sonatu mam, zatim mi 2 sezony drzi bez vypadku. Darselect jsem mel bez problemu, pekne, velke, aktraktivni plody, nadprumerna chut, vynos prumerny.

U Darselectu se uvadi, ze potrebuje dostatek horciku - to muze byt duvodem chlorozy, pokud jste nedal hnojivo s dostatkem horciku nebo samostatne horkou sul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.101 (?), 16.10.2015 19:21

A máte to Karmen? Ta právě oproti třeba klasické S.Senganě má plody méně choulostivé třeba na transport, málo se otlačuje (semínka má víc vystouplá na povrchu plodů). Je fakt, že vody chce dost, protože dělá velké keře a hodně plodů - z čeho by bez vody měly narůst...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.76 (?), 17.10.2015 5:49

Karmen ma velke kere, ale hmotnostni vynos je podprumerny. Plody jsou mekke, snadno se otlačí až rozmačkají, pokud leží natrhané ve vyšší vrstvě.

Na samotnou hmotnost plodu má zásadní vliv dutina uvnitř plodu. Typickým případem je odrůda Karmen, která má asi největší dutinu ze všech odrůd. Ačkoliv na počet plodů patří k nadprůměrným, jsou tyto plody lehké a hmotnostní výnos je tudíž podprůměrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 17.10.2015 8:01

Nemůžete chtít všechno najednou, to by pak byla odrůda ideální a všechny ostatní by byly zbytečné. Například děti se Vám vykašlou na hmotnostní výnos, je zajímá aby na záhonku byla jahoda velká a vydržela bez otlačení to, že si ji utrhnou a odnesou domů omýt (nebo když se tatínek nedívá, slupnou ji bez mytí). Ale pro prodej je S.S. i její dcera Karmen trochu problematická, protože cena se stanovuje za kg a nikoliv za košík. Takže potřebujete spoustu obalů (nejlépe na 0,5 kg) a ty musí být více prostorné.

Pak máte odrůdy vhodné k zmrazování vcelku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.76 (?), 17.10.2015 11:23

Ale pro prodej je S.S. i její dcera Karmen trochu problematická...

Karmen - česká středně raná odrůda vyšlechtěná křížením odrůd G.Soltwedel a Sparkle.

Zase pisete o naproste hlouposti o vecech, o kterych vubec nic nevite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.101 (?), 17.10.2015 12:14

No je fakt, že ji nemám "na prodej", spíš k jídlu, zavaření a zamrazení - a co mám navíc, rozdám wink...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.41 (?), 28.8.2021 20:58

Aké máte skúsenosti s odrodou POLKA? Trpí nejakými chorobami?           Mala by byť vhodná na spracovanie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.13 (?), 29.8.2021 9:48

Po skúškach s rôznymi odrodami jahôd, sa mi tu na Orave najviac osvedčili Rumba, Polka, Darselect a Figaro. Takže Polku vrelo odporúčam. Plánujem ešte vyskúšať jednu zaujímavú odrodu Dukát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika