Kde sehnat muchovník na kmínku?



host - 224.19 (?)
1.5.2011 8:34
Dobrý den, muchovnik ve stromkové formě nikdo neprodává, jediná možnost jak si ho opatřit je naočkovat si ho v srpnu na planý jeřáb. Očko se v požadované výšce Forkertovým způsobem vsadí na podnož. Procento úspěšnosti dle mých zkušeností bývá cca 50%. Nejlépe ve volné přírodě naočkovat několik podnoží a na podzim podnože s ujatými očky vykopat a zasadit na pozemek. Stromky kvetou již 3. rokem. P
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 252.35 (?), 4.2.2011 11:09

mnoho divokých muchovníků má plody drobné a chutí moc muchovnkové, na jídlo nestojí za nic, napříklůad v arboretu Hranice na Moravě, v ZOO Praha troja a v mnoha parcích.
roubované by měli mít v ADAVO, Velký Osek u kolína a v Průhonicích.Myslím ty co jsou na jídlo i na okrasu zároveň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.1 (?), 1.4.2011 21:06

A poradíte mi prosím, jak a kdy ho správně stříhat, aby z něj byl kompaktní keř? Vyhání mi pouze dlouhé (cca 3,5 m) výhony. Silné jsou ve spodní partii už mezi 2 a 3 cm. V prvním roce jsem ho ostříhala, ale nerozvětvil se. Teď mu je asi 5 let. Děkuju Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 1.4.2011 22:26

Myslím si, že záleží i na tom, který muchovník máte. Olšolistý dělá hustší keře. Já mám Am.lamarckii, sice se větví, ale hustý keř nedělá. Nevadí mi to ale, protože ho mám spíš pro okrasné účely, chtěla bych z něj jednou mít vícekmenný strom (viděla jsem foto a byla to nádhera!).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.19 (?), 1.5.2011 8:34
Dobrý den, muchovnik ve stromkové formě nikdo neprodává, jediná možnost jak si ho opatřit je naočkovat si ho v srpnu na planý jeřáb. Očko se v požadované výšce Forkertovým způsobem vsadí na podnož. Procento úspěšnosti dle mých zkušeností bývá cca 50%. Nejlépe ve volné přírodě naočkovat několik podnoží a na podzim podnože s ujatými očky vykopat a zasadit na pozemek. Stromky kvetou již 3. rokem. P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.22 (?), 1.5.2011 10:59

Ale prodává. Viz údaje nahoře.

Pro někoho je přijatelnější (jednodušší, cenově dostupnější apod.) si stromkový muchovník vytvořit sám Vámi zmíněným naočkováním podnoží a jejich následným přesazením do zahrady.

Pro někoho je to zdlouhavé, pracné, někdo není obdařen takoým fortelem a trpělivostí a tak si stromkový muchovník vyhledá u prodejců... za cenu odhadem 700 až 3000,- Kč koupí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 1.5.2011 12:46

Sousedka ze zahrádky si loni roubovaný stromek muchovníku koupila (HK), mám dojem, že říkala "školky Kukleny"...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika