Kde sehnat muchovník na kmínku?



host - 220.130 (?)
1.4.2011 22:26

Myslím si, že záleží i na tom, který muchovník máte. Olšolistý dělá hustší keře. Já mám Am.lamarckii, sice se větví, ale hustý keř nedělá. Nevadí mi to ale, protože ho mám spíš pro okrasné účely, chtěla bych z něj jednou mít vícekmenný strom (viděla jsem foto a byla to nádhera!).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 252.35 (?), 4.2.2011 11:09

mnoho divokých muchovníků má plody drobné a chutí moc muchovnkové, na jídlo nestojí za nic, napříklůad v arboretu Hranice na Moravě, v ZOO Praha troja a v mnoha parcích.
roubované by měli mít v ADAVO, Velký Osek u kolína a v Průhonicích.Myslím ty co jsou na jídlo i na okrasu zároveň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.1 (?), 1.4.2011 21:06

A poradíte mi prosím, jak a kdy ho správně stříhat, aby z něj byl kompaktní keř? Vyhání mi pouze dlouhé (cca 3,5 m) výhony. Silné jsou ve spodní partii už mezi 2 a 3 cm. V prvním roce jsem ho ostříhala, ale nerozvětvil se. Teď mu je asi 5 let. Děkuju Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 1.4.2011 22:26

Myslím si, že záleží i na tom, který muchovník máte. Olšolistý dělá hustší keře. Já mám Am.lamarckii, sice se větví, ale hustý keř nedělá. Nevadí mi to ale, protože ho mám spíš pro okrasné účely, chtěla bych z něj jednou mít vícekmenný strom (viděla jsem foto a byla to nádhera!).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.19 (?), 1.5.2011 8:34
Dobrý den, muchovnik ve stromkové formě nikdo neprodává, jediná možnost jak si ho opatřit je naočkovat si ho v srpnu na planý jeřáb. Očko se v požadované výšce Forkertovým způsobem vsadí na podnož. Procento úspěšnosti dle mých zkušeností bývá cca 50%. Nejlépe ve volné přírodě naočkovat několik podnoží a na podzim podnože s ujatými očky vykopat a zasadit na pozemek. Stromky kvetou již 3. rokem. P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.22 (?), 1.5.2011 10:59

Ale prodává. Viz údaje nahoře.

Pro někoho je přijatelnější (jednodušší, cenově dostupnější apod.) si stromkový muchovník vytvořit sám Vámi zmíněným naočkováním podnoží a jejich následným přesazením do zahrady.

Pro někoho je to zdlouhavé, pracné, někdo není obdařen takoým fortelem a trpělivostí a tak si stromkový muchovník vyhledá u prodejců... za cenu odhadem 700 až 3000,- Kč koupí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 1.5.2011 12:46

Sousedka ze zahrádky si loni roubovaný stromek muchovníku koupila (HK), mám dojem, že říkala "školky Kukleny"...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika