Kanadska boruvka v kvetinaci



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?)
3.4.2014 18:19

Tak uz ji mam take v kvetinacich. Jedna ma uz male, ale rychle rostouci listecky, druha zacina rasit. Kupodivu velmi aktivne rasi i brusnice boruvka, kterou jsem si vypujcil :-) a nedaval ji moc sanci. Jsem zvedav jestli z ni neco bude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 2.73 (?), 23.3.2014 14:19

Kanadské borůvky pěstuji asi 10 let a bez hnojiva to nejde. Rostliny bez hnojení nerostou a také pak nemají plody - plodí na loňských výhonech. Loni jsem sadil další borůvky - už jich mám celkem 22 kusů - a některé byly takové slabší, už se zdálo, že uhynou. Poprvé jsem použil kristalon pro rododendrony do zálivky a za dva týdny se jejich stav značně zlepšil. Jinak používám jednou ročně granulované hnojivo pro borůvkya zasypu ho rašelinou. Slovo chemie v zemědělství mi prezentuje použití herbicidů, pesticidů, fungicidů, hnojiva vyrobená chemickou cestou, ale ne hnojení - slepičince, kravský hnůj, koňský hnůj atd. Někdy to ale ani bez té chemie fakt nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.122 (?), 30.3.2014 20:01

Kanadske čučoriedky pestujem 2 rok.Tento rok v plovici marca som narezal odrezky dlhe 10 cm 2-3 očka su v rašeline zbytok nad. Za 5 dni začali pekne rašiť dnes maju asi 2 cm prirastky. Pred zasadenim je potrebne konce odrezkov poprašiť stimulatorom rastu. Odrody Blaucrop, Golttraube

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 31.3.2014 13:20

Zdravím.

Mám to stejně. Dala jsem je do velkých květináčů jako provizorní řešení, už jsou tam pátým rokem a zatím dobré. Do budoucna je tedy chci opravdu dat jinam, ale i takto to jde udržet na pár let. Borůvky se krásně rozrostly (první dva roky jsem odstranila květy), plodí dostatečně. Hnojím dvakrát za rok hnojivem na borůvky, možná sem tam dostanou dávku vody s Kristalonem Plod a květ, jak je omylem zaleju při zalévání trvalek okolo. Ale spíš ne než ano. Květináče jsou plastové, rostliny jsou na celodenním slunci, na zimu je i s květináčem částečně zapustím do volného záhonu.

Není to kdovíco, ale pro pár rostlin a na pár let to určitě možné a udržitelné je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 3.4.2014 18:19

Tak uz ji mam take v kvetinacich. Jedna ma uz male, ale rychle rostouci listecky, druha zacina rasit. Kupodivu velmi aktivne rasi i brusnice boruvka, kterou jsem si vypujcil :-) a nedaval ji moc sanci. Jsem zvedav jestli z ni neco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika