Kanadská borůvka - neprospívá



host - 6.15 (?)
24.5.2013 15:51

Přesadím, v pondělí jede manžel do Trutnova, tak mu řeknu, ať koupí rašelinu a vím i na místo, kam ji přesadím.

Když jsem ji sázela, tak jsem nevěděla, že má být v jámě rašelina a spol. TAk proto tak zašla. Už mám i místo, kde se jí bude lépe dařit.

Moc děkuji za rady a dám vědět, jak to dopadlo.

Mějte se krásně!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 6.15 (?), 24.5.2013 15:51

Přesadím, v pondělí jede manžel do Trutnova, tak mu řeknu, ať koupí rašelinu a vím i na místo, kam ji přesadím.

Když jsem ji sázela, tak jsem nevěděla, že má být v jámě rašelina a spol. TAk proto tak zašla. Už mám i místo, kde se jí bude lépe dařit.

Moc děkuji za rady a dám vědět, jak to dopadlo.

Mějte se krásně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 24.5.2013 17:53

Kanadske boruvky, azalky,rododendrony, tohle vse chce kyselou pudu a na tech zahradkach okolo domu byva casto i navazka, proste casto zasadita puda.Ja ten problem mel taky, boruvka odchazela rododendrony tez-krouceni listu, zlute listy, atd.Upne nejjednodussi, co se da udelat, mimo hnojeni, mam s tim fakt velice dobrou zkusenost, vse jsem myslel, ze zajde a dnes to krasne kvete-vemte kropici konev tj.asi na 10l vody, naplnte ji vodou a dejte tak 5-lzic normalniho octa z kuchyne, dejte tu davku ke kazdé rostline vzdy jednou tydne, az se to opravdu srovna, vzpamatuje, tak muzete treba tyden, pak i treba mesic i vice vynechat, to uz pak poznate, ze listy zacnou ztracet zelenou barvu, tak zacnete zalevat znovu.Nevahejte, bez driny a kopani, ke kazde rostline o velikosti do cca.1m3 dejte konev s vodou s 5-ti lzicemi octa vzdy jednou tydne, tim a tam bych zacal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 24.5.2013 17:58

Me to tady poradil stary zahradnik a funguje to, jednoduse a bez driny.Kdyz jsem to sazel, vykopal jsem jamu, dal lesni pudu a stejne malo platne, oni tu kyselost vycerpou z pudy a je konec.Pak, kdyz uz jsou velke, tak se spise, jako drzi, nejsou tak nachylne k tomu odejit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 24.5.2013 18:01

Nejake presazovani, to bych nedelal, oslabena rostlina se musi ujmout v pude, atd.Ja myslel, ze to vse zajde a ted tj.v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.15 (?), 1.6.2013 9:36

Dobrý den,

tak jsem konečně včera přece jen tu borůvku přesadila. Bude mít dostatek sluníčka a snad i ta rašelina pomůže. A kořenový bal byl přesně takový, jaký jsem ho vyhátla z květináče. Takže žádná sláva... prsty jsem ho opartně protrhala a uvidíme, co se s ní stane. Rašelinu jsem "naředila" pilinami a pískem a na vrch dostala notnou dávku kůry z jehličnatých stromů. Taky jsem tam rovnou udělala místo na její kamarádku, kterou budeme kupovat asi až k podzimu. Snad jí to teď nebude vadit. Má totiž půlku jámy bez rašeliny, ale sama má dostatek... manžel koupil jen pytel 75l...:o/

Kdy asi můžeme vidět nějaké výsledky??? Doufám, že do podzimu se dá trošku dokupy a na jaře bude krásně zelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.75 (?), 2.6.2013 10:47

Vysedky by mely byt videt brzo, boruvka by mela zacit obrustat novymi vetvickami. Doporucuji zvazit a pripadne rozmyslet prihnojovani, pokud Vam omrzaji vetvicky melo by se prihnojovani ukoncit do konce cervna. Mozna taky mate pozdni odrudu, ktera se nehodi do vyssi polohy, nebot u ni nestaci na podzim vyzrat vetvicky a ty pak pres zimu namrzaji. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 22.6.2013 18:53

Mě letos namrzly poprvé horní větvičky cca 10 cm. Borůvky mi prospívají dobře, rašelina byla základ, ale jedna mi letos zčala jakoby světlat, není žlutá, je zelená, ale listy na starších větvích jsou světlejší o dost než na nových. Je celkově drobnější než ostatní keře, ale to byla vždycky, i plody má drobnější, ale výborné, je první v řadě borůvek, tak nevím, jestli toho sluníčka na ní není moc, nad ní je záhon jahod. Přihnojila jsem, ale nijak se nemění, tak nevím, jestli třeba málo železa? nebo zkusit taky ten fígl s octem... No, uvidíme :-) Krásný den všem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.21 (?), 22.6.2013 21:15

Na figl s octem se vykaslete, pokud chcete snizit pH pudy zkuste prihnojovat siranem amonnym. Mozna by pomohl i postrik na listy pripravkem Harmonie-zelezo. Tady je foto, jak vypada nedostatek železa u boruvek. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 23.6.2013 10:13

Díky, to vypadá opravdu na ten nedostatek železa, ale je divné, že to má jen ta jedna borůvka a přitom je ve stejném záhoně s dalšími pěti :-O zálivka i hnojení stejné :-O Každopádně děkuji za tip!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 23.6.2013 10:58

Chloróza, signalizující relativní nedostatek železa bývá nejčastěji způsobená převápněním a zásaditou reakcí. U kyselomilných borůvek stačí nepatrné množství vápníku či mírné navýšení pH půdy. Stačí, když na ně zalétne postřik Wuxal Calcium nebo vydatné deště zmírní kyselost substrátu pod borůvkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika