Jak se postarat o nový černý rybíz



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
30.3.2021 22:03

Sladký černý rybíz neexistuje. Podívejte se do databáze a najděte si v popisu ten nejsladší. Stejně sladký nebude a je otázka, zda ho seženete. Na vaše otázky se nedá odpovědět. Věštit jestli ten pahýlek poroste a jak vám budou trnout zuby.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 63.85 (?), 30.3.2021 21:31

Myslíte, že z něj nic nebude? Dnes jsem ho na radu někoho výše zastřihnul. Mám ještě jeden starší černý rybíz, respektive hodně starý a loni jsem ho zmladil (až loni jsem přišel na to, že něco jako omlazovací řez existuje a předtím měl snad 10leté dřevo).

Koupil bych tedy jiný, respektive tenhle bych nechal, stejně není na ideálním místě, ale chtěl bych nějakou sladkou odrůdu s co nejméně kyselin (nedělá mi to dobře na zuby), jakou odrůdu byste poradili, nebo mám koupit zase Titánii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 30.3.2021 22:03

Sladký černý rybíz neexistuje. Podívejte se do databáze a najděte si v popisu ten nejsladší. Stejně sladký nebude a je otázka, zda ho seženete. Na vaše otázky se nedá odpovědět. Věštit jestli ten pahýlek poroste a jak vám budou trnout zuby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.123 (?), 1.4.2021 20:12

Že sladký černý rybíz neexzistuje tak to je úplná kraviva.  Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť napríklad Poľsku odrodu Bona, alebo Ruskú Selečanskaja 2. Odrody sladké a celkovo veľmi príjemnej chuti. Obe odrody sú dosť odolné chorobám ale sú náročnejšie na kvalitu pôdy, zálevku a hnojenie.

Pokiaľ ide o Titaniu, tak vyniká svojou "vitalitou"- super rast, žiadne choroby, úrodná, plody pomern veľké, ale chuť je oničom a navyše strašne kyslá. Už som sa jej dávno zbavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.22 (?), 30.3.2021 22:18

Titania zrovna mezi nejsladší nepatří, tím ale netrvrdím, že je špatná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.220 (?), 31.3.2021 12:23

Kupte JINOU odrůdu, jak už jsem psala výš, nejlépe kvetoucí zhruba ve stejnou dobu kvůli lepšímu opylení. U černého je to potřeba, jinak budete mít jen pár kuliček (liší se v tom od červeného a bílého).  Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 1.4.2021 9:27

Nesouhlasím s jedním z předchozích názorů, že ten stávající, řešený malý keřík zlikvidovat. Proč, třeba se rozjede, lze k němu do téže jamky přidat další. Taky zadavatelův údaj o snad desetiletých výhonech je velmi nadsazený...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.140 (?), 1.4.2021 12:44

O desetiletých výhonech jsem psal o jiném keříku. Mám na zahradě dva černé rybízy. Jeden tento malý nový. A pak druhý, který jsem si přivezl ze staré zahrady, kde rostl bůh ví jak dlouho (stará zahrada když jsem ji v roce 2013 přebíral tak byla několik let bez majitele a byla zanedbaná). Tak jsem ho jen přesadil na novou zahradu a odstřihl jen úplně suché mrtvé větve. Takže proto jsem psal 10leté výhony, že prostě dokud ty výhony ještě nějak rostly, tak tam byly, protože jsem nevěděl, že existuje něco jako omlazovací řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 1.4.2021 14:18

Já přece netvrdím, že píšete v souvislosti s desetiletými výhony s tím mládenečkem z fotkyblush! Žádný výhon černého rybízu nebude po cca 10i letech živý, pokud tak dlouho zůstane v keři, bude se sypat v prach. Věku až desítek roků se z té rostliny dožívá jen a pouze kořenový uzelenlightened!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.84 (?), 1.4.2021 12:05

Nekopala bych, vždyť byl sázený teprve na podzim. Kdyby byl řízkovaný, také by nebyl větší. Pokud je hlouběji zasazený, pustí si letos další výhony a keřík udělá wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.138 (?), 5.4.2021 14:17
Ano, zastřihnout na dvě tři očka a příští rok budete ochutnávat. Až se rozjede tak trochu cereritu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika