Jahody - nové skusenosti



Stránky: 1,  2,  3   
host - 226.43 (?) 
6.2.2022 10:24, zobrazeno: 7480x
Aké máte prosím najnovšie skúsenosti s jahodami..ktorá odroda vám vyhovuje..prešlo pár rokov od tejto témy a budem vďačný za každú novú skúsenosť..ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 226.43 (?), 6.2.2022 10:38
Momentálne sa obzerám po nejakých odrodách Zatiaľ mám vybranú Clery Korona..u týchto dvoch sa obavam či nieje vynos príliš malý Rumbu by som chcel sadiť A neista je sonata..niekto písal že odchádza na hnilobu koreňa prípadne inú chorobu..netuším ani ako je na Tom chuťovo Pestoval som už Rumbu, Allegro, karmen Karmen trpela na prísusky ako bolo už spomínané dokonca aj pri kvapkovej zavlahe kde Allegro a Rumba išli uplne v pohode, ale bola na vyvysenom záhone kde je pravda že sa vlaha skôr odparí..celkovo malý výnos.. chuť bola celkom dobrá pri.niektorych plodoch Rumba bola dobrá možno mám.pocit že chuťovo lepšia ako Allegro jahody pomerne veľké a nevnímal som na nej nejaké choroby Na Allegro sa mi nepáčilo že sa dlhé stonky lámali pod váhou ovocia, jahody zakrneli ostali malé červené bez chuti..prípadne stonka sa odlomila úplne..možno by bola dobrá ak by bola sadena tak aby sa stonky nelamali.. Chuťové boli naozaj dozreté jahody v celku dobre keď sa nelamali výnos bol slušný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.71 (?), 6.2.2022 12:44

Clery má řídký trs (malá rostlina), musí se sázet hustěji (více rostlin), jinak je výnos nízký. Podle mne je Allegro lepší než Clery. Teď mám Verdi. ta by měla být lepší než Clery i Allegro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.43 (?), 6.2.2022 13:11
Ono Allegro ma dobrý výnos ale vidí sa mi malo sladká..musí byť naozaj dobre zrelá..clery je podľa popisu sladšia ale zrejme menej úrodná..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.133 (?), 6.2.2022 13:58

Mně Allegro vcelku chutnala. Letos plánuji výsadbu nové odrůdy Limalexia.

"Charakteristickým rysem této odrůdy je vysoký výnos prvotřídního ovoce s vynikající chutí."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.43 (?), 6.2.2022 16:04
Ďakujem vám za tip... pozriem sa na tú odrodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.133 (?), 6.2.2022 16:44

Loni jsem vysadil odrudu Verdi, ale ta se asi bežně neprodává. Zkuste dát do vyhledávače "strawberry plant Verdi".

Měla by být odolná proti chorobám a lepší výnos a chuť než Clery a Allegro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.43 (?), 6.2.2022 17:18
Niečo som o nej našiel ale v ponuke ju nemá zatiaľ nikto možno ju zaradia neskôr... k jahodam mám osobitý vzťah..a niekedy je ťažko vybrať aj keď som na fórach veľa prešiel a strávil pár hodín... skúsenosti sú stále nové..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 6.2.2022 17:29

No bohužel, jsou zkušenosti stále nové. Poněkud bojuji s půdními chorobami, pěstuji jahody (ve větším množství) stále dokola už cca 20 let. Musel jsem přestat pěstovat svojí oblíbenou odrůdu Asia, i když jsem měl odstup 4 roky a pěstoval předplodiny na zelené hnojení včetně aksamitníku.

Odrudu Verdi jsem koupil od známého, který má jahodárnu, kupuje sazenice v Německu a částečně si je také množí. Odrůdu Limalexia má Jahodárna Vraňany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.43 (?), 6.2.2022 17:50
A ten Verdi sa vám ako páči po prvom roku? Pozeral som aj Asiu len mám obavu že by mi vymrzla v 460 mnm aj keď nieje to úplne ľadová dolina..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika