Jahody



host - 223.8 (?)
18.9.2008 11:05

kdo chce získat mnoho odnoží jahod ať pohnojí draselnou solí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 171.172 (?), 17.8.2008 18:34

Dobrý den, moc prosím o radu, jaké druhy jahod zasázet do oblasti Šumpersko, podhůří Jeseníků. Koukala jsem na nabídku Sempry Turnov ale popravdě nevím, které by sem k nám byli nejvhodnější. Vím, že dříve jsme měli senga sengány ale to už je hodně dlouho. Tak si ani nepamatuji, jak se jim tady u nás dařilo. Před třemi roky jsem koupila v květince sazenice velkoplodých, nic jiného u nich psané nebylo a ani prodávající přímo odrůdu nevěděla ale plody jsou pěkně velké, nejdou moc do tmavě červené a jsou spíše kyselé:(. Už od jara pouští,,výhony´´a proto je chci zrušit, používám netk.textilií a ta je letos úplně zarostlá:(a neustálé odstříhávání už mě popravdě přestalo bavit... Předem moc děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 17.8.2008 18:48

Jahodám se daří prakticky všude, i na Šumpersku. V Koutech bez problémů, na sedle už asi ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 17.8.2008 18:49

Ak si telefonicky zavoláte do Turnova, tak Vám určite poradia, čo je pre Vás vhodné. Ja som takto "prejednal" moju objednávku s vedúcim (pred 2 rokmi - snáď to bol aj vtedy pán Louda) a pamätám si, že to bol užitočný rozhovor. Na ich doporučenie som si nechal pribaliť aj Darselekt a musím uznať, že je to absolútne skvelá odroda - perfektne jahodová chuť aj vôňa. Objednával som aj Ditu, ale Darselekt je oveľa lepší a chutnejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.101 (?), 21.8.2008 18:11

Prosím, o názvy velkoplodících a dobrých jahod a ještě do jakých sponů se sází.Děkuji Vám všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.11 (?), 22.8.2008 8:18

Já jsem koupila odrůdu Selva před rokem v Hornbachu a když jsem k takovým nákupním centrům skeptická, velmi dobře se ujaly a právě nyní sklízím druhou úrodu. Při sázení počítejte, že se sazeničky objemově tak ztrojnásobí.

RS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.103 (?), 23.8.2008 18:52

Na stránce společnosti Sempra Turnov s.r.o. je nejen přehled sortimentu jahod, ale i hodnocení jednotlivých odrůd a návod na pěstování.

Dnes jsem si odtud přivezla sazenice a jsem velmi spokojená. Jsou mimořádně silné s krásně vyvinutými kořeny a zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 28.8.2008 6:26

Dobrý den, tak jsem tedy nakonec nechala na radu pána z Sempry Turnov, poradil Honey, Ditu, Darselekt. Chtěla jsem poprosit o radu, záhon jsem po starých jahodách zryla a jelikož se nespotřeboval všechen hnůj(ale bylo ho opravdu jen poskrovnu)tak jsem vodu-močku nalila na ten záhon. Ale nebyla skoro cítit, je to ředěné když pršelo, sice jsme hnojniště měli zakryté ale skulinka nejspíš byla. Mám tedy raději ještě něčím přihnojit? Mám doma nějakou rohovinu na jahody či co, přihnojila jsem je tím jen jednou na jaře. Děkuji předem za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.8 (?), 18.9.2008 11:05

kdo chce získat mnoho odnoží jahod ať pohnojí draselnou solí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.50 (?), 11.10.2008 20:04

Chtěl bych se zeptat, kdy mám ostříhat případně jinak zabezpečit na zimu stáleplodící jahody, když mám ještě v současné době plody a zda můžu toto ostříhání provést v současné době i u jiných odrůd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 11.10.2008 21:07

Zabezpečit jahodník na zimu nemusíte nijak. Ostříhat jej tak, že je vezmete „kosou“ již také nemůžete, to se dělá u jednoplodícího jahodníku po odplození. Teď doporučuji pouze odstřihnou a odstranit šlahouny, případně ty nejstarší či nějak napadené listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika