Jahodník ohýbá listy



host - 239.128 (?) 
7.6.2023 15:33, zobrazeno: 1350x

Dobrý den,

nemám moc zkušeností se zahradničením - vlastní zahradu mám prvním rokem, proto bych rád požádal o radu. Jahodník nám poměrně výrazně ohýbá listy, ale jinak vypadá zdravý viz foto. Netuší někdo, co mu chybí?

Za rady předem děkuji

Jahodník
Jahodník
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 7.6.2023 16:11
podle mě mu nechybí nic a je v pořádku. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 7.6.2023 17:55

Snad trošku žízeň, přehnojení dusíkem? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.192 (?), 7.6.2023 22:40

Pořádně zalít! Jahodník potřebuje zalévat méně často, ale důkladně. Navíc mi připadá, že ho máte v nějakém rašelinovém substrátě, ten sám o sobě potřebuje vláhy víc, než běžná zemina, navíc tyhle substráty neobsahují moc živin a rostliny v nich potřebují přihnojování.

Jinak jahodníku je nejlépe na záhoně, kde bylo minulý rokt hnojeno hnojem a je v zemině dost humusu i živin.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.133 (?), 8.6.2023 5:53

Pěstování v substrátu má svoje výhody - kvalitní substrát neobsahuje houbové /kořenové/ choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 8.6.2023 11:15
Počátek houbové choroby už na jednom listě máte... Pokud to není nedostatkem vody, takové korbelíky na listech může způsobovat nedostatek a nebo blokování draslíku. A pohnojeno dusíkem taky asi moc nemáte. Ovšem kvůli jednomu květináčku kupovat postřiky a listové výživy...??? Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.133 (?), 8.6.2023 11:37

Listové choroby jsou něco jiného než kořenové choroby. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 8.6.2023 11:56
Tak at se vám v pěstování daří! Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 8.6.2023 12:07

Nepěstuji v substrátu, mám jahody na chalupě a nemohu zajistit pravidelné zavlažování. Kvůli kořenovým chorobám nemohu ale pěstovat odrůdy, které bych pěstovat chtěl. Profi pěstieté v substrátu pěstují, např. Vraňany nebo pan Ing. Kříž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.192 (?), 8.6.2023 21:13

Já jsem ale odpovídala 239.128 a tam to na substrát vypadá. Navíc u stěn to vypadá, je se odchlipuje, což dělají při proschnutí rašelinové substráty. A ty moc proschnout nesmí, protože pak trvá dost dlouho, než zas vodu "natáhnou". 

Navíc mi ten jahodník připadá takový dost slabý a podvyživený Ale může to být i kusem, ono ani na záhoně nerostou všechny trsy naprosto stejně.                Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika