Jahodník ohýbá listy



host - 199.133 (?)
8.6.2023 12:07

Nepěstuji v substrátu, mám jahody na chalupě a nemohu zajistit pravidelné zavlažování. Kvůli kořenovým chorobám nemohu ale pěstovat odrůdy, které bych pěstovat chtěl. Profi pěstieté v substrátu pěstují, např. Vraňany nebo pan Ing. Kříž.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 239.128 (?), 7.6.2023 15:33, zobrazeno: 1363x

Dobrý den,

nemám moc zkušeností se zahradničením - vlastní zahradu mám prvním rokem, proto bych rád požádal o radu. Jahodník nám poměrně výrazně ohýbá listy, ale jinak vypadá zdravý viz foto. Netuší někdo, co mu chybí?

Za rady předem děkuji

Jahodník
Jahodník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 7.6.2023 16:11
podle mě mu nechybí nic a je v pořádku. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 7.6.2023 17:55

Snad trošku žízeň, přehnojení dusíkem? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.192 (?), 7.6.2023 22:40

Pořádně zalít! Jahodník potřebuje zalévat méně často, ale důkladně. Navíc mi připadá, že ho máte v nějakém rašelinovém substrátě, ten sám o sobě potřebuje vláhy víc, než běžná zemina, navíc tyhle substráty neobsahují moc živin a rostliny v nich potřebují přihnojování.

Jinak jahodníku je nejlépe na záhoně, kde bylo minulý rokt hnojeno hnojem a je v zemině dost humusu i živin.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.133 (?), 8.6.2023 5:53

Pěstování v substrátu má svoje výhody - kvalitní substrát neobsahuje houbové /kořenové/ choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 8.6.2023 11:15
Počátek houbové choroby už na jednom listě máte... Pokud to není nedostatkem vody, takové korbelíky na listech může způsobovat nedostatek a nebo blokování draslíku. A pohnojeno dusíkem taky asi moc nemáte. Ovšem kvůli jednomu květináčku kupovat postřiky a listové výživy...??? Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 199.133 (?), 8.6.2023 11:37

Listové choroby jsou něco jiného než kořenové choroby. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 8.6.2023 11:56
Tak at se vám v pěstování daří! Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 8.6.2023 12:07

Nepěstuji v substrátu, mám jahody na chalupě a nemohu zajistit pravidelné zavlažování. Kvůli kořenovým chorobám nemohu ale pěstovat odrůdy, které bych pěstovat chtěl. Profi pěstieté v substrátu pěstují, např. Vraňany nebo pan Ing. Kříž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.192 (?), 8.6.2023 21:13

Já jsem ale odpovídala 239.128 a tam to na substrát vypadá. Navíc u stěn to vypadá, je se odchlipuje, což dělají při proschnutí rašelinové substráty. A ty moc proschnout nesmí, protože pak trvá dost dlouho, než zas vodu "natáhnou". 

Navíc mi ten jahodník připadá takový dost slabý a podvyživený Ale může to být i kusem, ono ani na záhoně nerostou všechny trsy naprosto stejně.                Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika