Jahodník neroste



host - 248.114 (?)
31.5.2019 21:40

Jak jste připravila zem? Nemáte je stále na stejném místě? Zalévala jste před dešti zjara?          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Radus8 - (6) - 173.175 (?), 31.5.2019 20:12, zobrazeno: 1896x
Zdravím. Mám zasazené jahody už dva měsíce, ale sazeničky jsou velikostně stále stejné. Jahody jsou zelené, lístky mají sice menší, ale kvetou a plodí menší plody. Stejné jahodníky jsem dávala sestře a té krásně rostou, jahodníky mají bohaté a velké listy. Co může být příčinou, že mi jahodníky nerostou? Je možné, že na ně zapůsobily jarní mrazíky?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 31.5.2019 21:11

Zjistěte stav kořenů, zda jsou vidět jejich nové bílé přírůstky. Mrazíky jim nejspíš nevadily, horší situace by byla, kdyby se v kořenovém balu usídlili rezaví mravenci (vlastní zkušenost). Takové sazenice pak nerostou, vypadají lehce povadle a pouze živoří. Po vyjmutí ze země a zbavení mravenců začaly po novém zasazení teprve normálně zakořeňovat a růst. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.114 (?), 31.5.2019 21:40

Jak jste připravila zem? Nemáte je stále na stejném místě? Zalévala jste před dešti zjara?          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Radus8 - (6) - 76.189 (?), 4.6.2019 22:08
Zeminu mám od Agra na jahody. Z jara jsem zalévala, pravidelně hnojím kristalonem. Jahody jsem měla na stále stejném místě, o víkendu jsem je přesunula. Kořeny jsou vidět bílé, rezavé mravence jsem nenašla. Snad jim prospěje změna místa a aktuální sluníčko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.140 (?), 4.6.2019 22:42

Na to místo jsem se ptala proto, že pokud se po sobě sází opakovaně jahody po jahodách, tak ty druhé rostou hůř. Ty první si totiž z půdy "vytáhly" potřebné látky a naopak tam "vyloučily" svůj odpad. Případným přihnojením jen dodáte chybějící, ale neodeberete přebytečné... I proto se mají plodiny na záhonech střídat.

Tak držím palce, ať to vyjde...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika