Hlošina okoličnatá



host - 107.19 (?)
2.4.2019 14:36

Letos jsem si dva keříky (Amoroso a Sweet and Sour) objednala v zahradnictvi Spomyšl, tak doufám, že se jim u nás bude taky tak dařit :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 225.135 (?), 6.9.2018 20:26
My ji máme, jen jednu. Plodit zacala hned, letos je už úplně obsypaná, daří se jí výborně, u nás jeden z nejvíce prosperujících keřů. Na chuť je výborná. Kuličky jsou malé a po jednom, takže to dětem dlouho vydrží. Vydrží na keři dokud se nesni i do podzima. Za mě jeden z nej keřů (plus muchovníky, ty jsou taky top). Ted teda řeším jak ji řezat, kdyby nekdo vedel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.183 (?), 29.10.2018 11:57

Neřezal bych protože o to víc bude větvit -vyzkoušeno.Máme ji na zahradě třetím rokem plodí druhým chut výborná plody malé drží dlouho.Koupili jsme ji od pana Peška z bojkovic -Stare odrudy.org.Roste nam na kamenité chudé půdě u plotu za tři roky cca2metry z male sazenice 40cm váže vzdušný dusík zurodnuje pomáhá ostatním rostlinám růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.19 (?), 2.4.2019 14:36

Letos jsem si dva keříky (Amoroso a Sweet and Sour) objednala v zahradnictvi Spomyšl, tak doufám, že se jim u nás bude taky tak dařit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.80 (?), 4.4.2019 7:39

Hlošina okoličnatá je mezi ostatními hlošinami top, stejně tak i muchovník olšolistý nebo lamarckův v porovnání s jinými druhy, a to hlavně pro svoji odolnost a nenáročnost a samozřejmě vynikající chuť plodů. Je ale třeba počítat s bujným růstem, hlošina totiž fixuje do půdy vzdušný dusík podobně jako třeba hrách a jiné motýlokvěté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.155 (?), 7.1.2022 14:28

Ahoj, mám takový dotaz ohledně hlošiny, mám dvě a plodí mi jen jedna je fakt dobrá. Uvažoval jsem, že bych nasadil ještě jednu do třetice, ale byla by asi 10 kroků od ořešáku popelavého, ten mám vysazený tři roky, vyšel z ořechu a je celkem ještě dost malý. Jinak místo už nemám a nevím jestli by se ti dva vedle sebe snesli, co myslíte, sadit, nesadit ji tam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.206 (?), 8.1.2022 15:33

Juglon vzniká oxidací prekurzoru, takže rostliny tolerantní k ořešáku jsou zpravidla ty, které ve vnitřním metabolismu si udržují vysoký obsah antioxidantů = zpravidla kyseliny askorbové. Typicky to jsou šípky, rybízy, angrešt, josta, reveň rebarbora, rakytník...

Protože i hlošina má poměrně vysoký obsah vitamínu C, tak bych se pokusu o výsadbu k ořešáku nebál. Zejména pokud se spolu nebudou prát o vodu a nebo bude možné hlošinu zalévat.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.201 (?), 8.1.2022 19:27

Standa má pravdu, mám cca 3m od kmene vzrostlého ořešáku jostu a roste i plodí jak divá (a to jí poslední tři roky soused z jihu stíní zdí v=1,8m).

Že mám pod polovinou ořešáku i okrasný záhon, je také fakt, a zatím jsem si nějakého zbrždění růstu nevšimla, spíš se třeba tavole občas propletou větve s větvemi ořechu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.148 (?), 8.1.2022 20:46

Mně zase pod starým ořešákem rostou i plodí jak divé jabloně. Juglon nejuglon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika