Hloh



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 50.58 (?) 
8.9.2017 18:57
Láká mě to čím dál víc. Škoda, že takové možnosti nebyly před 40-30 léty. Dnes už si můžu jen představovat a slintat na netu. Na víc nemám... Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.42 (?), 8.9.2017 20:20
Pán Rafael, až taký zázrak to nie je. Ale Vy s vašou likérnickou invenciou by Ste z toho možno niečo vyžmýkali 😉. Mne pripadá ako oveľa zaujímavejší náš obyčajný tuzemský drieň. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.84 (?), 11.9.2017 13:46

Pane Hlavatý, omlouvám se!
Tak koukám, že se do mého psaní vloudila "drobná" chybička.
Spletl jsem si hloh s dřínem... No, v mém okolí nic takového neroste...
*
(Ještě štěstí, že jsem si mé včerejší psaní omylem smazal a pak už se mi nechtělo. Měl jsem na Vás dotaz, co si myslíte o větší výsadbě v souvislosti s nadcházejícím suchem, mrazy atd. Ještě, že tak, protože bych vypadal jako ještě větší blbec než teď...)

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.158 (?), 28.9.2017 7:07

Dozrává mi hloh vratičolistý (Crataegus tanacetifolia). Zatím je to jen velice malá rostlinka, ale na to, že byla sázena loni na podzim, přežila zimní mrazy, jarní mrazíky a už letos dala úrodu (zatímco ze spousty jiných ovocných odrůd nemám nic), tak ji musím pochválit.

Má poměrně velké malvice (2,5 - 3 cm) a v porovnání s normálními hlohy i větší objem dužiny nad peckou a je absolutně beztrnná. Podle několika různých zdrojů bývá považována za nejchutnější odrůdu hlohu. Mohu potvrdit, že chuť je příjemně sladkokyselá, připomíná trochu jablko. Nic, z čeho bych se posadil na zadek, ale rozhodně neurazí, hlavně spolehlivě plodí a jako bonus obsahuje hodně léčivých látek majících pozitivní účinky na organismus.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.237 (?), 5.11.2017 21:10
Čínsky hloh Crataegus pinnatifida (na obr. plod - odroda Big Mao Mao) má pomerne veľké plody (najväčšie dosahujú priemer až 4cm). Teraz sú plody konzumovateľné, sladkokyslastej chuti, nič mimoriadne, ale vraj zdravé (uvádzajú sa priaznivé účinky na kardiovaskulárny a tráviaci systém). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.27 (?), 18.11.2017 10:40
Hloh čínsky (Crataegus pinnatifida) - na foto je časť tohtoročnej úrody. 100% eko-bio, bez jediného postreku. Už som písal, že chuťovo žiadny zázrak. Ale je to ovocie (vraj) zdraviu prospešné, tak ho určite spotrebujeme. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.228 (?), 17.2.2017 18:11

Podle listů a plodů tipuji Crataegus molis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.95 (?), 5.5.2018 8:36
V týchto dňoch kvitne aj čínsky hloh (Crataegus pinnatifida). Kvety sú na foto 1-3. Na foto 4-5 sú plody, ktoré zo súkvetí vzniknú. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.87 (?), 21.10.2018 16:51
"Čínsky" hloh - Crataegus pinnatifida: posledné drobné ovocie (spolu s goji) ktoré záhrada dala. Fotky sú z dneška. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika