Heinemannův pozdní



StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?)
2.5.2017 9:07

Na výstavě v Kroměříži říkal pěstitel ze Vsetína, že sehnat jej je velký problém, letos se mu prý podařilo sehnat teprve matečnici. Doporučil mi místo něj Tatran, prý dozrává o necelý týden dříve a je mnohem sladší. Uvidíme... Teta mívala rybíz, který dozrával až v září, byly to obrovské keře s velkými střapcemi, plody kyselé jak šťůr. Myslela jsem, že by to mohl být ten Heinemannův, ale ten dozrává v srpnu. Zatím sháním také bezúspěšně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
hanka1 - (15) - 198.209 (?), 23.4.2017 22:11, zobrazeno: 5098x

Netušíte, kde by se dal koupit? Nemůžu ho sehnat. Láká mne pozdní doba sklizně (asi nejpozdnější červ. rybíz a to, že údajně neopadává a že je vhodný i do vyšších poloh). pokud máte někdo zkušenost budu ráda, zda to tak skutečně je a také jak moc se musí stříkat, jak je odolný vůči chorobám. A v příp. že ho neseženu, je vhodnější Rovada či Holandský červený příp. nějaký jiný pozdnější rybíz? Upřednostňuji odolný, sladší, doba sklizně delší-je to na chatu, kde nejsme stále, odolný proti chorobám.. děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 2.5.2017 9:07

Na výstavě v Kroměříži říkal pěstitel ze Vsetína, že sehnat jej je velký problém, letos se mu prý podařilo sehnat teprve matečnici. Doporučil mi místo něj Tatran, prý dozrává o necelý týden dříve a je mnohem sladší. Uvidíme... Teta mívala rybíz, který dozrával až v září, byly to obrovské keře s velkými střapcemi, plody kyselé jak šťůr. Myslela jsem, že by to mohl být ten Heinemannův, ale ten dozrává v srpnu. Zatím sháním také bezúspěšně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 2.5.2017 9:26

Za našich mladých let dozrával až v září, keře vypadaly větší než nyní... Teď zraje o něco dříve, i třeba na Šumavě, stejně jako vše okolo nás. Mezera mezi zráním Tatranu a Heinemannova je větší. T. má luxusně velké hrozny s velkými kuličkami, v zahradě sklízí obdiv. Pozdní a dobrá, plodná, byla Slovakia.  H. špatně koření z řízků. Zkuste Velké Losiny, tam ho mají. Dost se objevuje jako jeden z rodičů nových odrůd. Když je sucho, oberou ho ptáci ještě když je růžový. Bílé rybízy drží dlouho na keři i stromku, nic je nesežere. přezrálé jsou chutí podobné, nejsou tak kyselé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.5.2017 13:57

Jestli upřednostňujete sladší rybíz, Heinemann není dobrá volba. Je kyselý a hodně zrníček. Ale zraje spolehlivě nejpozději - tak měsíc po hlavní rybízové vlně. Hodí se spíš na šťávu a marmeládu.
   Odolnost neznám, rybízy jsem nikdy nestříkal. Mšice jsou snesitelné a na největší problém - sprchání bobulí - postřik nepomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika