Co je to za rostlinu?



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
25.10.2011 19:50

Dobrý večer. Pepo. abych řekl pravdu, byl jsem včera utahaný a nepozorný. Tady ořechy nerostou. Znám jenom vlašský ořech.  Na vyřezávání používám dřevo ořechu bahenního - nakonec se z toho dřeva vyklube dřevo ořešáku černého.  Prosím, přiložte foto vlastního ořechu. Děkuji.  Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 25.10.2011 19:50

Dobrý večer. Pepo. abych řekl pravdu, byl jsem včera utahaný a nepozorný. Tady ořechy nerostou. Znám jenom vlašský ořech.  Na vyřezávání používám dřevo ořechu bahenního - nakonec se z toho dřeva vyklube dřevo ořešáku černého.  Prosím, přiložte foto vlastního ořechu. Děkuji.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.73 (?), 25.10.2011 10:34

Díky moc Vám všem za informace a určení druhu, Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.78 (?), 25.10.2011 22:35
Ako dieťa som s kamarátmi chodil zberať jeho plody pod obrovským stromom, ktorý rástol na okraji zalesneného údolia (Gránice) pod cestou zo Znojma na Hradiště. Možno tam dnes ešte rastie. Oproti vlašskému orechu má tvrdšiu škarupimu. Dalo nám prácu ju rozbiť. Ale chuťovo bol rovnak dobrý. V lužných lesoch Pomoravia na Hodonínsku sa dajú nájsť ešte vzácnejšie vysoké americké orešiaky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.10.2011 8:28

V lužných lesoch Pomoravia na Hodonínsku...tam jsem je právě,,objevila" já  Byla jsem tam náhodou... na výletě s pejsama. U nás, už severněji, nerostou, proto jsem vůbec nevěděla o jaký strom jde (i když ořechu se nápadně podobal)

Díky pane Josefe  kdybych ho rozlouskla, snad bych se i dopátrala  Na ozdoby z jejich skořápek si vzpomínám, snad teta měla i náramek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika