Byľomor a Krasoň ostružinový



Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 169.2 (?)
3.4.2020 10:05
Môžem sa opýtať ako ste pokročili? Mám odrodu Glen Ample a krasoň ostruzinovy ju dosť napáda..zabral nejaký postrek alebo iná prevencia ako strihanie napadnutých výhonkov?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 65.144 (?), 4.1.2014 12:59

V agromanualu jsem nasel - Bejlomorka ostružiníková - Hostitelské rostliny - Maliník, ostružiník.

Mospilan 20 SP - před květem do balonového stadia květu a po sklizni - OL 49 dni - max. 2x - 0,25 kg a 200 az 1000 l na hektar - tj. 2,5g a 2 az 10 l na 100 m2. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.1.2014 10:18

Pravděpodobně jde u Vás o jednou plodící maliny. Ještě se dá zkusit jeden způsob. Bejlomorka klade vajíčka jen v určitém období. Našel jsem k tomu v Zahrádkáři č.3/2013 pár vět....Když dosáhnou první výhony výšky 15-20 cm je účelné je odstříhnout těsně u země. Růst výhonů se sice opozdí, ale dík tomu dochází k menšímu výskytu odumírání výhonů a bejlomorka nemá kam klást...
Bejlomorka není roztoč, Sulka s ní nejspíše nehne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 6.1.2014 14:47

Ano jedno plodiace. Tak Sulku asi vynecham, aj ked v predjari ako zmyvaci postrek by mozno neuskodila. Napada ma ze skusim ked budu mat tie vyhony asi 15cm, pouzit Calypso, mozno by pomohlo, len neviem aka by tam bola ochranna doba, no keby som postriekal iba mlade vyhony, tak by to az take podstatne nemuselo byt. S tym odstrihnutim to vyzera na fajn napad, akurat by to bolo asi dost pracne, aj ked s kosakom by to mozno nebolo.

PS: Az po odoslani som si vsimol SZ, neviem preco ale nezobrazuju sa mi upozornenia, a tak musim manualne overovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 7.4.2014 15:04

Nalezl jsem na zahranicnich strankach snimek poskozeni maliniku bejlomorkou Resseliella theobaldi – významného škůdce maliníku.

Tento škůdce klade vajícka ve shlucích do kůry mladého výhonku a vylíhlé larvy se živí dření uvnitř. To způsobuje ranky a otvůrky, které se stávají vstupní branou pro spor hub zejména od druhu Leptospaeria
coniothyrium, která může zpusobit až odumrení výhonku.

Provedl jsem o vikendu postrik Mospilanem (0,25 kg/ha in 1.000 l/ha).  J.R.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.218 (?), 1.8.2014 9:51

Pred 2 dny jsem ostrihal odplozeny malinik (jednouplodici). Stupen napadeni novych vyhonu bejlomorkou stejny, ci snad i vyssi nez loni, prestoze jsem cca v polovine kvetna ustrihl u zeme vsechny nove vyhony vysky cca 20 cm (cili samo o sobe ustrizeni vyhonu moc nefunguje). Postrik Mospilanem dne 7.4.2014 byl evidentne predcasny. Provedl jsem nyni - po sklizni - na pouze jiz nove vyhony postrik Mospilanem, mj. proto, ze jsem nalezl na listech vykousane diry (bejlomorka?). J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 169.2 (?), 3.4.2020 10:05
Môžem sa opýtať ako ste pokročili? Mám odrodu Glen Ample a krasoň ostruzinovy ju dosť napáda..zabral nejaký postrek alebo iná prevencia ako strihanie napadnutých výhonkov?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika