borůvky kanadské



host - 65.144 (?)
9.9.2013 15:29

Triletou asi myslite, ze ji mate 3 roky na stanovisti, kdyz odhadujete 2 kg - to je docela dost (boruvky i jahody vazim na vaze, abych mel prehled). Prave proto jsem si ji zatim nekoupil, ze dozrava postupne a pozdeji. Ale mam i jine pozdnejsi boruvky, tak by se mi dalsi pozdnejsi hodila, ranych mam dost. Chci koupit a vysadit aspon 2 sazenice, aby pozdnejsi sber boruvek dal nejakou urodu, jinak nebude zajem to sbirat a opada to . J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                  
host - 96.54 (?), 5.9.2013 20:33

Před dvěma roky jsem koupila dvouleté borůvky. Letos jsou tedy čtyřleté, mám je ve dvanácti a dvacelitrových kalfasech, výška asi od 80 cm do 1,2 m. Teď je budu přesazovat do čtyřicetilitrových nádob. Sklizeň asi litr až dva na rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.178 (?), 6.9.2013 6:36

Jde mi o to, zda si nekdo koupil na e-shopu zzoja.cz udajne 'petilete' sazenice kanadskych boruvek v kontejneru o objemu pouze 2 L a jake ma s temito sazenicemi zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 6.9.2013 8:19

Já vím, pochopila jsem dotaz. Jen jsem psala pro srovnání, v jak velkém kontejneru jsou moje čtyřleté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kety - (13) - 107.101 (?), 8.9.2013 22:48

Pro J.R.    ......Ano, loni na podzim jsem koupila dvě pětileté borůvky z tohoto zahradnictví přes e-shop -  zzoja.cz. Sazenice přišly zabalené vpoho, v mém příspěvku před Vámi je zrovna moje fotka jejich pětileté Goldtraube a Hanna Ch.měla úrodu podobnou. Byly vysoké jen asi 60cm, hodně starého dřeva a teď po těch vedrech a po úrodě vyhnaly nové výhony, které mají už přes metr.Až se bojím, že to pořádně nevyzraje.Ještě na podzim jsem je zasadila do záhonu -vana- s rašelinou.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 9.9.2013 10:25

Dik za zpravu. Pred tydnem ci dvema jsem tam volal, zda opravdu je ten kontejner jen 2 L, coz je obvykle u 'triletych' nikoliv 'petiletych', majitel ci provozovatel se tvaril, ze je to normalni, ze jsou 'pekne narostle a zdrevnatele'. To pro mne neni argument, ze jsou 'zdrevnatele', co jsem loni vysadil 'trilete', tak jsou letos taky zdrevnatele.

Dalsi dotaz - ma nekdo zkusenost ci teoretickou znalost, jaka by mela byt uroda z 1 kere velkoplode odrudy Chandler? Prodejci sazenic obligatne tvrdi az 5 kg z dospeleho kere, ale zde u zahranicniho prodejce sazenic jsem nalezl udaj cca 1kg (Yield: 2 lbs) J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 9.9.2013 13:16

Chandler borůvku mám tříletou.  Na jaře bohatě kvetla a i při špatném počasí, dala bohatou úrodu opravdu velikých plodů. Jedinou nevýhodou je, že plody zrají později a dozrávají postupně. Takže ještě o víkendu jsem měla co trhat, tak nevím, zda je to výhoda či nevýhoda, když v této době už žádné jiné borůvky nejsou. Ve třech letech dala odhadem tak 2kg možná více. Ono se dost těžko posuzuje, protože průbežně trhám už tak měsíc. Z pěstovaných odrůd patří k těm plodnějším. Bára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 9.9.2013 15:29

Triletou asi myslite, ze ji mate 3 roky na stanovisti, kdyz odhadujete 2 kg - to je docela dost (boruvky i jahody vazim na vaze, abych mel prehled). Prave proto jsem si ji zatim nekoupil, ze dozrava postupne a pozdeji. Ale mam i jine pozdnejsi boruvky, tak by se mi dalsi pozdnejsi hodila, ranych mam dost. Chci koupit a vysadit aspon 2 sazenice, aby pozdnejsi sber boruvek dal nejakou urodu, jinak nebude zajem to sbirat a opada to . J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 9.9.2013 15:49

Tříletou myslím, že borůvku má opravdu tří roky stáří. Kupovala jsem jí jako 12-15měsíců sazenici a na stanovišti ji mám druhou sezonu. Momentálně dosahuje velikosti cca 1-1,20výšky i šířky. Pěstuji ji v květináči o objemu 65litrů na přímém slunci před jižní stěnou fasády, zalévám jen dešťovou vodou a každých 14 dní hnojím tekutým hnojivem s okyselovačem, který zajišťuje správné ph půdy. Na jaře přihnojím jen rohovinou. Barča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 10.9.2013 8:52

Verim, ze pred jižní stěnou fasády roste velmi intenzivne, presto se mi zda odhad  2 kg dosti optimisticky. Kde jste kupovala sazenici? Nekteri skolkari ci prodejci maji celorocne vytapeny sklenik, to jak pak samozrejme rozdil, pokud je rostlina 12-15měsíců ve vytapenem skleniku nebo nikoliv. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 11.9.2013 8:29

Sazenice jsem kupovala přes eshop na Slovensku - mountberry.sk, kde je pěstují údajně venku. Sazenice přišly perfektně zabalené, ve velikosti 30-50cm podle věku sazenic a odrůdy, což uvádí na jejich eshopu. Momentálně mají v nabídce mnohem méně odrůd, než když jsem objednávala - to nabízely i licencované odrůdy, které se těžko shánějí. Cena sazenic byla velmi příznivá a poštovné jen kolem 150Kč. Jinak k odhadu úrody - vzhledem k tomu, že máme zahradu kolem 5000m2 poměrně dosti osázenou, tak to s vážením sklizně nepřeháním, protože věltšinou ani neotrhám vše, co naroste.Jedinou výjimkou jsou snad jen jahody, borůvky a maliny. A zbytek zkonzumují děti, nejen naše, ale snad z celého okolí, a také dosti nenasitní ptáci, proto borůvky přikrývám sítí. Barča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika