borůvky kanadské



host - 34.41 (?)
9.9.2013 13:16

Chandler borůvku mám tříletou.  Na jaře bohatě kvetla a i při špatném počasí, dala bohatou úrodu opravdu velikých plodů. Jedinou nevýhodou je, že plody zrají později a dozrávají postupně. Takže ještě o víkendu jsem měla co trhat, tak nevím, zda je to výhoda či nevýhoda, když v této době už žádné jiné borůvky nejsou. Ve třech letech dala odhadem tak 2kg možná více. Ono se dost těžko posuzuje, protože průbežně trhám už tak měsíc. Z pěstovaných odrůd patří k těm plodnějším. Bára

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                  
host - 96.54 (?), 5.9.2013 20:33

Před dvěma roky jsem koupila dvouleté borůvky. Letos jsou tedy čtyřleté, mám je ve dvanácti a dvacelitrových kalfasech, výška asi od 80 cm do 1,2 m. Teď je budu přesazovat do čtyřicetilitrových nádob. Sklizeň asi litr až dva na rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.178 (?), 6.9.2013 6:36

Jde mi o to, zda si nekdo koupil na e-shopu zzoja.cz udajne 'petilete' sazenice kanadskych boruvek v kontejneru o objemu pouze 2 L a jake ma s temito sazenicemi zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 6.9.2013 8:19

Já vím, pochopila jsem dotaz. Jen jsem psala pro srovnání, v jak velkém kontejneru jsou moje čtyřleté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kety - (13) - 107.101 (?), 8.9.2013 22:48

Pro J.R.    ......Ano, loni na podzim jsem koupila dvě pětileté borůvky z tohoto zahradnictví přes e-shop -  zzoja.cz. Sazenice přišly zabalené vpoho, v mém příspěvku před Vámi je zrovna moje fotka jejich pětileté Goldtraube a Hanna Ch.měla úrodu podobnou. Byly vysoké jen asi 60cm, hodně starého dřeva a teď po těch vedrech a po úrodě vyhnaly nové výhony, které mají už přes metr.Až se bojím, že to pořádně nevyzraje.Ještě na podzim jsem je zasadila do záhonu -vana- s rašelinou.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 9.9.2013 10:25

Dik za zpravu. Pred tydnem ci dvema jsem tam volal, zda opravdu je ten kontejner jen 2 L, coz je obvykle u 'triletych' nikoliv 'petiletych', majitel ci provozovatel se tvaril, ze je to normalni, ze jsou 'pekne narostle a zdrevnatele'. To pro mne neni argument, ze jsou 'zdrevnatele', co jsem loni vysadil 'trilete', tak jsou letos taky zdrevnatele.

Dalsi dotaz - ma nekdo zkusenost ci teoretickou znalost, jaka by mela byt uroda z 1 kere velkoplode odrudy Chandler? Prodejci sazenic obligatne tvrdi az 5 kg z dospeleho kere, ale zde u zahranicniho prodejce sazenic jsem nalezl udaj cca 1kg (Yield: 2 lbs) J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 9.9.2013 13:16

Chandler borůvku mám tříletou.  Na jaře bohatě kvetla a i při špatném počasí, dala bohatou úrodu opravdu velikých plodů. Jedinou nevýhodou je, že plody zrají později a dozrávají postupně. Takže ještě o víkendu jsem měla co trhat, tak nevím, zda je to výhoda či nevýhoda, když v této době už žádné jiné borůvky nejsou. Ve třech letech dala odhadem tak 2kg možná více. Ono se dost těžko posuzuje, protože průbežně trhám už tak měsíc. Z pěstovaných odrůd patří k těm plodnějším. Bára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 9.9.2013 15:29

Triletou asi myslite, ze ji mate 3 roky na stanovisti, kdyz odhadujete 2 kg - to je docela dost (boruvky i jahody vazim na vaze, abych mel prehled). Prave proto jsem si ji zatim nekoupil, ze dozrava postupne a pozdeji. Ale mam i jine pozdnejsi boruvky, tak by se mi dalsi pozdnejsi hodila, ranych mam dost. Chci koupit a vysadit aspon 2 sazenice, aby pozdnejsi sber boruvek dal nejakou urodu, jinak nebude zajem to sbirat a opada to . J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 9.9.2013 15:49

Tříletou myslím, že borůvku má opravdu tří roky stáří. Kupovala jsem jí jako 12-15měsíců sazenici a na stanovišti ji mám druhou sezonu. Momentálně dosahuje velikosti cca 1-1,20výšky i šířky. Pěstuji ji v květináči o objemu 65litrů na přímém slunci před jižní stěnou fasády, zalévám jen dešťovou vodou a každých 14 dní hnojím tekutým hnojivem s okyselovačem, který zajišťuje správné ph půdy. Na jaře přihnojím jen rohovinou. Barča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 10.9.2013 8:52

Verim, ze pred jižní stěnou fasády roste velmi intenzivne, presto se mi zda odhad  2 kg dosti optimisticky. Kde jste kupovala sazenici? Nekteri skolkari ci prodejci maji celorocne vytapeny sklenik, to jak pak samozrejme rozdil, pokud je rostlina 12-15měsíců ve vytapenem skleniku nebo nikoliv. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 11.9.2013 8:29

Sazenice jsem kupovala přes eshop na Slovensku - mountberry.sk, kde je pěstují údajně venku. Sazenice přišly perfektně zabalené, ve velikosti 30-50cm podle věku sazenic a odrůdy, což uvádí na jejich eshopu. Momentálně mají v nabídce mnohem méně odrůd, než když jsem objednávala - to nabízely i licencované odrůdy, které se těžko shánějí. Cena sazenic byla velmi příznivá a poštovné jen kolem 150Kč. Jinak k odhadu úrody - vzhledem k tomu, že máme zahradu kolem 5000m2 poměrně dosti osázenou, tak to s vážením sklizně nepřeháním, protože věltšinou ani neotrhám vše, co naroste.Jedinou výjimkou jsou snad jen jahody, borůvky a maliny. A zbytek zkonzumují děti, nejen naše, ale snad z celého okolí, a také dosti nenasitní ptáci, proto borůvky přikrývám sítí. Barča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika