Borůvky chřadnou



host - 236.1 (?)
12.8.2023 18:11

Ještě, že tu ta planá debata o chřadlých borůvkách běží. Jinak by bylo fórum dočista uschlé. Nebo přelité.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
                     
host - 248.182 (?), 12.8.2023 21:14

Paní Vlaďko, přesnou dávku zálivky vám nikdo nebude schopný říct - ne, že by nechtěl, ale prostě to nelze, jako u žádné jiné rostliny. Záleží totiž nejen na zemině (u vás je jasná - rašelina, která nesmí zcela vyschnout), ale na mnoha dalších faktorech. Počasí - je slunce? Jak silné? Prosvítá mraky nebo je pekelná výheň? Fouká vítr? Jak dlouho? Vlhký vítr nebo vysušuje? Cítíte ve vzduchu vlhkost nebo je jak na Sahaře? Všechno tohle a mnoho dalšího má na množství a interval zálivky vliv... Přesné množství vody a interval nelze poradit - je třeba zalévat podle situace.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 13.8.2023 0:16

Máte částečně pravdu paní Lído a u záhonů to tak určitě platí. Když vím, že bude hodně suché, slunečné a větrné počasí, tak taky zajeju trochu víc, než když bude zataženo. U borůvek mi ale přišlo, že když je zalévám až když substrát začne z vrchu osychat (což je za slunečného teplého počasí obden), tak že té vody tam naleju na to aby protekla pokaždé stejně, a to zhruba ten 1,5 l na rostlinu. No a když mi někdo neustále dokola tvrdí, že je to moc, že borůvky přelévám, že voda protéct do misky nesmí, a že si nenechám poradit, tak jsem se domnívala, že mi tedy poradí, kolik zalévat správně. Ale asi to byla mylná domněnka, on jenom ví, že je to špatně, ale jak je to správně už ne.

Na ty zbylé bláboly už reagovat nebudu, to nemá smysl a nemám na to nervy. Já ani po pravdě vlastně nevím, co to znamená to "trolení", píšu do fór jenom zřídka, tak jsem se s tím setkala poprvé. Ale pokud to znamená tlachání o ničem, co vůbec není k tématu, nebo provokování, tak v tom jste pánové daleko větší experti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 13.8.2023 8:49

Když mě šálí zrak strčím prst svůj do prsti- rozum z toho vyzjistí, zda je třeba líti aby potom plod či list-až pak jsem si téměř jistcheeky. Komupak se ekluje z vlastních oudů sonda, špejli, sirku užije-radí Přemků Tondalaugh. Pro pěknou neděli s úsměvem, který sluší každému, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 13.8.2023 10:32

Nerozumím textu. Upřesněte prosím jména a výrazy použité v příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.156 (?), 11.8.2023 8:36

no t*l :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.76 (?), 11.8.2023 19:13

Od pana Bredika je to zajímavá informace. Buď substrát v bazénu někdy přeschne, anebo borůvka vydrží žít dlouhodobě v dešťové nebo destilované vodě, tedy vodě bez minerálních látek, Ne s vodou ze studny, nebo z vodovodního řadu, která minerální látky obsahuje, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 12.8.2023 18:11

Ještě, že tu ta planá debata o chřadlých borůvkách běží. Jinak by bylo fórum dočista uschlé. Nebo přelité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.250 (?), 12.8.2023 18:40
Souhlasím. Téma je již natolik probrané, že již nemá cenu se k němu dále vracet. Kdo chtěl, nasel si odpověď. Wert
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.44 (?), 12.8.2023 19:40

Už vám napsalíi mockrát, že nějaké přesnější čísla napsat nejde. A pokaždé to může být jiné množství. To by museli chdit k vám zalévat. To je tak těžké pochopit?  A furt melete svoje, ať vám někdo poradí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.44 (?), 12.8.2023 19:46

Od pana 236.1 celkem správný názor. Aspoň je zábava. Letos, vlastně už delší dobu přes léto žraloci učitelky nechtějí pojídat, tak aspoň něco o borůvkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika